"נגד כל הסיכויים": איך הפכה אם חד הורית לשתי בנות, עם מינוס של 200 אלף שקלים בבנק, למנכ"לית של קרן השקעות נדל"ן גדולה המאתרת הזדמנויות השקעה חמות בארצות הברית?

עמליה שכטר (48), הייתה בעבר עובדת סוציאלית עם חוב (עתק) של 200 אלף שקלים לבנק, כיום היא עומדת בראש חברת "invo הזדמנויות השקעה" - קרן השקעות נדל"ן המתמחה באיתור עסקאות (בפינצטה) של השקעות נדל"ן יזמי רווחיות בארצות הברית. שכטר: "invo מאפשרת לבעלי הון פנוי להשקיע בפרויקטים יזמיים עם פוטנציאל תשואה גבוה - מבלי שיהיה להם רקע בנדל"ן או ידע מקדים בעולם ההשקעות." אמיתי או זיוף? יצאנו לבדוק!

להגיע למצב בו אנחנו בעלי הון בישראל - זה הישג בפני עצמו. ובין אם השגנו אותו בעבודה קשה, בירושה, גירושים וכו' זה אומר שאנחנו מחזיקים בידיים בנכס כלכלי ממשי. עכשיו בדומה לכל נכס אחר, נוכל להשתמש בהון הציבור באחת מהאפשרויות הבאות: לתת לו לשכב בבנק ולצבור "אבק"  או "לעבוד" בשבילנו ולייצר עוד כסף. 

אבל מה הבעיה? חלק גדול מבעלי ההון בארץ פשוט לא יודעים היכן כדאי להשקיע אותו, רבים אחרים חוששים לסכן את אותו. סביב העניין הזה, נסובה שיחתי עם עמליה שכטר, המנכ"לית של קרן השקעות הנדל"ן "invo" המתמחה בהשקעות נדל"ן יזמי בארצות הברית. 


עמליה שכטר

השקעות בחו"ל עמליה? בשביל מה לי 'לטוס' רחוק כל כך אם אני יכול למצוא השקעות נדל"ן אטרקטיביות בארץ?
יפה, החלטת "לפתוח" חזק וישר להתחיל בשאלות הקשות אני מבינה... אז תשמע, בהשוואה לתשואות השנתיות של נדל"ן יזמי בארץ התשואה השנתית (הממוצעת) של נדל"ן יזמי בחו"ל היא גבוהה יותר. כדי לראות "קבלות מהשטח", אני מזמינה אותך לקרוא את "תשקיף אינבו דלרן אל-פי", שזהו מסמך עם נתונים על השקעה שהובלנו בגרמניה - שהסתיימה בתשואות מעולות (של 21.5%לשנה נטו לפני מס) לאנשים שהשקיעו דרכנו. ולידע כללי, להשקיע בנדל"ן יזמי בחו"ל עדיף הרבה יותר, בעיקר בארצות הברית, גם בגלל נושא הבירוקרטיה. אם בארץ תמתין שנתיים-שלוש כדי לקבל היתר בניה, בחו"ל כבר תספיק לסיים את כל הפרויקט. 

אני רואה את הנתונים עמליה, הכל טוב ויפה. אבל השקעות בתכלס... זה כמו הימור לא?
תראה, מצד אחד, אני חייבת להודות, אין דבר כזה השקעות ללא סיכונים. אבל מצד שני, יש מושג שנקרא "גידור סיכונים", שזה בעצם לדעת איך להשקיע בצורה נכונה דרך הכרות מעמיקה עם כל הצדדים של ההשקעה (כולל צדדים משפטים, רגולציה, מיקום, אופי הפרוייקט היזם וכו'). עכשיו בנוגע להשקעות בנדל"ן יזמי בחו"ל - כל עוד יש לך כלים המצמצמים את הסיכונים ועוזרים לך להימנע מלעשות טעויות יקרות בדרך, הסיכוי שתוכל לראות תשואה הוא הרבה יותר גבוה. 

על אילו כלים מדובר? איך אני יכול להבטיח שההשקעה שאני עושה בחו"ל היא באמת כדאית בשבילי? שהיא פחות "מסוכנת"?
כדי להמחיש לך את זה, אני יכולה לספר לך על הדרך שבה אנחנו עובדים ב"invo".  אבל כדי לעשות לך קצת סדר בעניין, אני אומר לך משהו חשוב לפני: השקעות הנדל"ן הטובות באמת - הם לא אלה שמציעות לך לעשות המון רווח. בחלק גדול מהמקרים - מדובר בהצעות שאפילו לא שוות את הנייר שהן כתובות עליו. לעומת זאת, ההשקעות ה"טובות" באמת הן כאלו שבאמת מתאימות לצרכים ולמטרות הכלכליות שלך, שקבעת לפני: לשדרג את רמת החיים, לעזור לילדים לממן לימודים במכללה או באוניברסיטה, לעזור להם עם קניית דירה וכו'. וזו בדיוק שיטת העבודה שלנו ב"invo". אנחנו מציגים בפנייך השקעות המותאמות במדויק למה שאתה רוצה להשיג בעוד שנה, 5, 10, 15 ואפילו 20 שנה קדימה.

ואחר כך? זה שאת מציעה לי להשקיע כדי להגשים מטרות, לא אומר שאני משקיע במקום שלא מסכן את הכסף שלי…
כמו שכבר אמרתי קודם, בכל השקעה יש סיכון אבל אצלנו ב - INVO, אנחנו מגדילים את הסיכוי ומקטינים את הסיכון. פורום מיוחד אצלנו שנקרא "ועדת השקעות" דואג לאתר עבורך עסקאות נדל"ן יזמי בחו"ל (בעיקר בארצות הברית). אנחנו מבצעים תהליך בשם 'בדיקת נאותות', שזה לבדוק ביסודיות הצעות של יזמים תוך התמקדות בנקודות מרכזיות ומהותיות. בין היתר, אנו  בוחנים את הרקע המקצועי של היזם, אילו חברות יש בבעלותו וכמובן - את הרקע המשפטי וההיתכנות הכלכלית של העסקה שהוא מציע למשקיעים.  בסך הכל - התהליך הזה נמשך בין ארבעה לשישה חודשים ורק במידה שהכל נראה "כשר", אנחנו נעלה בפניך את הצעת ההשקעה המדוברת. 

אז מה את אומרת, גם אדם מהשורה יכול להפוך למשקיע דרך invo?
"חד משמעית כן, אדם מהשורה שמוכן לעשות הכל על מנת להצליח לעמוד במטרות וביעדים שלו, בהחלט יכול להצליח להפוך למשקיע בהשקעות יזמיות בחו"ל בכלל ובארצות הברית בפרט".

שכנעת אותי, מה הצעד הראשון שאני צריך לעשות?
חחחח, זה ממש פשוט, הכנתי סדרת סרטונים המסבירה לכל מי שמתעניין בתחום ההשקעות היזמיות איך להתחיל בתחום, ועונה על כל השאלות שיש להם, כנס לסרטון וצפה בו עכשיו.
בנוסף, אם אתה כבר מכיר את התחום ורוצה להתקדם לשלב הבא, אתה מוזמן לקבוע איתנו פגישה ראשונית ללא עלות ממש כאן.

תודה רבה עמליה, היה לי ממש כיף לדבר איתך ולקבל ממך את כל הפרטים וכמובן גם להבין קצת יותר טוב את פוטנציאל ההצלחה של השקעה בנדל"ן יזמי בארצות הברית, הרבה בהצלחה ולהתראות. 

אין באמור לעיל משום הצעה או הזמנה להשקעה כלשהי. הנתונים המוצגים בסרטון זה הינם כלליים והמידע הכלול בהן הינו בהתאם להוראות הדין. invo אינה אחראית או ערבה בשום צורה שהיא להחזר הקרן למשקיעים ו/או לרווחים שיהיו למשקיעים כתוצאה מהשקעתם בהשקעות השונות. הצעת השקעה בנכס למשקיעים ממדינת ישראל, הינה על בסיס פטור לפי חוק ניירות ערך, התשכ"ח–1968 ("חוק ניירות ערך") וחוק השקעות משותפת בנאמנות, תשנ"ד-1994 ("חוק השקעות משותפות") הקובע כי הצעה ומכירה לעד 35 משקיעים (כמפורט בסעיף 15א(א)(1) לחוק ניירות ערך ובתקנותיו) אשר אינם מנויים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך אינה מחייבת פרסום תשקיף שרשות ניירות ערך אישרה את פרסומו. לאור האמור, ההשקעה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות. ההשקעה וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושרו על ידי רשות ניירות ערך בישראל. invo הזדמנויות השקעה בע"מ, כמו גם יועציה, אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995, והמידע לגבי אפשרות ההשקעה אינו מהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. בקבלת החלטת השקעה, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, מיסוייות וכספיות של ביצוע ההשקעה. לתשומת ליבכם, פרטי ההשקעה המלאים ייחשפו אך ורק במסגרת הליך של משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן"). במסגרת הליך המשא ומתן, יחשפו רק 35 משקיעים כמפורט בסעיף 15א(א)(1) לחוק ניירות ערך ובתקנותיו לכלל המידע ביחס להשקעת הנדל"ן ולתנאי ההשקעה בישות המשפטית המשקיעה בנכס, ורק 35 משקיעים כאמור יוכלו לקחת חלק בהשקעה. בהתאם לכך, התנאים הסופיים של ההשקעה בישות המשפטית המשקיעה בנכס יקבעו מול 35 המשקיעים הסופיים (כמפורט בסעיף 15 א(א)(1) לחוק ניירות ערך ובתקנותיו) באופן פרטני במסגרת של הליך משא ומתן אישי.