משבר הקורונה כבר כאן: הדאגה מספר אחת של הישראלים - כסף. כך תעברו את התקופה הקרובה בשלום ותמנעו מבור כלכלי.

כש7,000 עובדים מפוטרים מדי שעה, ויותר מ-500,000 ישראלים הפכו למובטלים בימים האחרונים, נראה שאין מנוס מהשלמה עם המצב הכלכלי שכל אחד מאיתנו יצטרך לחוות. אבל, מה הישראלי החכם הספיק כבר לעשות כדי ליצור לעצמו גלגל הצלה פיננסי שמוציא אותו מהמשבר ומחזיק אותו חזק מעל המים גם במקרה שהמשבר ימשיך להחריף. יצאנו לבדוק.

זה ממש לא סוד שהמציאות הולכת ומדרדרת - חצי מיליון אזרחים כבר יושבים בבית לאחר שפיטרו אותם או הוציאו אותם לחופשה ללא תשלום, כשהמספרים מראים שתוך זמן קצר, אנחנו נגיע למצב בו 1.2 מיליון ישראלים מחוסרי עבודה. אם הישראלי הממוצע היה מודאג עד לא מזמן מההוצאות החודשיות שהוא לא מצליח לעמוד בהן, נראה שעכשיו הוא צריך לדאוג כפליים בגלל שגם הכנסה אין לו. 


אופיר זילביגר: ״יש פתרון גם למשבר הקורונה, אבל בשביל זה צריך להתחיל לפעול עכשיו!״

זילביגר (33), מצטיין חטיבת הנח״ל (במיל') במבצע צוק איתן, הוא בעל תואר ראשון בניהול מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ותואר שני בלימודי מזרח התיכון. הוא מספר שלקריירה שלו בתור יועץ פיננסי הוא הגיע במקרה, והוא בכלל התחיל במשרד ראש הממשלה כשעבד במשך 9 שנים בתנאי שכר גבוה וביטחון תעסוקתי. כיום הוא נשוי באושר ויש לו 5 ילדים, אבל לא לקח לו הרבה זמן כדי להבין שאין לו סיכוי להחזיק משק בית כמו שצריך ללא התנהלות פיננסית יעילה. 

היום זילביגר הוא אחת מדמויות המפתח בעולם הפיננסים הישראלי. לאחר שעזר כבר ליותר מ-1000 משפחות לצאת מהמינוס, לחסל את החובות, להיכנס לפלוס ולהתחיל לגרום לכסף שלהם לעבוד עבורם ולייצר להם עוד הכנסה (שלא תלויה במקום העבודה) מדי חודש. 

ביקשנו ממנו מעט זמן לדבר איתנו על הבעיה הנוכחית שמבקרת בביתם של כל הישראלים. גם של אלה שיותר מצליחים כלכלית וגם של אלה שלא רואים איך הם יוצאים מהצרה הזאת בחיים.

לשיחה עם יועץ כלכלי השאירו פרטים כאן >>


אופיר, מוזר לי לשאול את השאלה הזאת במציאות, אבל האם יש לנו סיכוי לעבור את המשבר הזה בשלום?
לצערי, הרבה מהישראלים נמצאים במצב בו אם אחד מבני הזוג לא מייצר הכנסה לבית יותר מחודש-חודשיים זה יכול להיות קשה מאוד לכלכלת הבית. אז על אחת כמה וכמה מקרים בהם שני בני הזוג מפוטרים ואין להם שום עמוד תווך להישען עליו. אבל, זה לא הזמן לקפוא במקום ולהגיד 'טוב נו, העולם יחרב אז אני משחרר רסן'. להיפך, עכשיו יותר מתמיד זה הזמן לקחת אחריות ולבצע סט של פעולות כדי למזער נזקים ולהרוויח זמן. זה שם המשחק בהתנהלות כלכלית של הפרט בזמן משבר כלכלי. יש הרבה פעולות מיידיות שניתן לעשות והרבה טעויות שכדאי להימנע מהן. בסופו של דבר המשבר ייגמר וכל אחד יאכל את מה שהוא בישל לעצמו. הפעולות הללו יקבעו איך החיים שלך יראו בשנים שלאחר המשבר"


אופיר ובתו בתוכנית האירוח של פאולה וליאון.

כן, אבל בתכלס אפשר לחיות כמה חודשים על דמי אבטלה ואז לחזור לעבוד לא?
"אני כל כך שמח שאתה שואל אותי את השאלה הזאת. יש כאן שתי בעיות. הראשונה היא שהמוסד לביטוח לאומי עומד לפשוט את הרגל בשנים הקרובות עם או בלי קשר למשבר הקורונה. הכסף אוזל ולמדינה אין מאיפה לשלם. זאת עובדה.
דבר שני, גם ככה בשגרה רוב הישראלים לא גומרים את החודש, אז בוודאי שכעת, אין להם מושג איך הם ישרדו תקופה לא ידועה עם דמי אבטלה שהם נמוכים בהרבה מהשכר אליו הם התרגלו. בדיוק היום דיברתי עם זוג שאמר לי שהם חוששים שייגמר להם הכסף לקנות אוכל לילדים שלהם. ואני אומר לכם שזה פשוט לא צריך להיות ככה, אני ספרתי לפחות 100 פעולות שאפשר לעשות כדי לשפר את המצב הכלכלי במשבר. לזרוק את האחריות על הממשלה זה פתרון שגוי מהשורש שכל אדם שאכפת לו מהמשפחה שלו חייב לזרוק מהחלון בהקדם. 

לשיחה עם יועץ כלכלי השאירו פרטים כאן >>


אופיר זילביגר: ״המוסד לביטוח לאומי עומד לפשוט את הרגל, לא כדאי להסתמך עליו״ 

אז מה הפתרון? מה אפשר לעשות עם המצב החירום שאנחנו נמצאים בו? 
״קודם כל, להבין שאנחנו במצב חירום ושצריך לפעול מהר מאוד. אסור לחכות. דבר שני, לשחרר את הפאניקה, פאניקה לא עוזרת היא רק מגבירה את הבעיות. את הפאניקה אפשר להחליף בידע, בהכנה וביצירת תכנית מסודרת להתמודדות עם המשבר הנוכחי והמשברים הבאים שאחריו. בנוסף, במצב הנוכחי אנחנו צריכים גלגל הצלה. מעין ״עזרה ראשונה״ לפני שאנחנו מתחילים לבנות את הפיננסים בצורה מסודרת יותר. למה הכוונה? תאר לך מצב בו חובש מגיע לטפל בפצוע בשטח והוא מגלה שהוא חייב לפנות את הפצוע מיד לבית חולים, אך בינתיים, הוא לא יכול להשאיר אותו במצב הנוכחי, הוא חייב לתת לו עזרה ראשונה כדי שהפציעה לא תחמיר תוך שהוא מפונה לבית החולים, שם יטפלו בו מהשורש. 

אז מה שאנשים צריכים זה ייעוץ קצר עם יועץ פיננסי מקצועי שיודע להקשיב, לשמוע את הבעיות הפיננסיות הספציפיות של אותה משפחה, ובהתאם לתת להם עזרה ראשונה עם הנחיות לפעולות מידיות שהם חייבים לעשות ע-כ-ש-י-ו כדי לצאת מהסכנה המידית ולאחר מכן לבנות תוכנית שתומכת בפעולות הראשוניות כדי להבטיח שהמצב ימשיך להשתפר ושהם יצאו מהמשבר במצב טוב יותר משנכנסו אליו. יותר מזה, אפשר להגיע למצב של פריחה וצמיחה כלכלית בסוף המשבר אם בונים את התוכנית הנכונה. 

אוקיי, זה אומר שלא אבדו תקוותנו ויש מה לעשות. איך מתחילים את הצעד הראשון? 
לא, ממש לא. אני ממש לא הייתי הופך למיואש. מצד שני, גם לא הייתי מתמהמה. את הפתרון חייבים לפתור עכשיו. וכשאני אומר עכשיו אני מתכוון לעכשיו, לא מחר, לא עוד שעה ולא עוד דקה. כדי להישאר בחיים אסור להמתין. 

הצעד הראשון, שאני ממליץ עליו כדי לעשות משהו באופן מידי זה להיכנס לאתר שלי, להשאיר פרטים ולחכות שיועץ יחזור אלייך כדי לקבוע שיחת ייעוץ

כדי לעבור לאתר של אופיר ולהתייעץ עם יועץ  לחצו כאן >>>>
 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה או התעשרות מתחום הייעוץ הפיננסי, ההצלחה של כל תלמיד נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים נוספים.
יש לציין, שמוצע קורס התנהלות פיננסית נכונה בסיום צפיית סדרת הסרטונים למי שיראה לנכון להצטרף לקורס מסוג זה.
לעזרה או שאלות צור קשר [email protected]