באמצע החיים נגמרו התירוצים: "תוך חמישה שבועות הגיטרה הפכה לחלק מחיי"

יובל ביאליק, מוסיקאי פעיל ומורה ותיק לגיטרה, כבר מכיר את כל התירוצים המוזרים של אנשים שחלמו על מוסיקה ורוקנרול, אבל החליטו לוותר. שיטה ממוקדת שפיתח ללימוד נגינה על גיטרה מציעה תוצאות מהירות, עוזרת לתלמידים בכל הגילאים להגשים חלום, ועל הדרך ליהנות מהסיפוק הגדול של לצאת מחיים מרובעים ושוחקים לחיים מלאים בהצלחות והגשמת חלומות

אבי גלאם, איש היי טק ממושב קדימה שבשרון, מחכה בקוצר רוח למפגש השבועי בימי שלישי. באותו יום הוא מקדים לצאת מהעבודה, ומגיע בערב כשגיטרה על כתפו לחדר צנוע, שעבורו הוא היכל החלומות. שם, בכיתת לימוד מחבקת הוא פוגש אנשים בגילו, וגם צעירים ומבוגרים ממנו, שכמוהו חווים "היי" של הגשמה וסימון V על חלום שקורם עור וגידים. "מאז שאני זוכר את עצמי רציתי לנגן על גיטרה, אך זה לא קרה", הוא מספר. "ניסיתי כמה פעמים עם מורים פרטיים ולא הסתדר, ניסיתי ללמוד לבד מהאינטרנט ולא הלך. באיזשהו שלב אמרתי 'זה כבר לא יקרה', ובשביל להגשים את חלומי  שלחתי את הבן שלי ללמוד גיטרה. על עצמי כבר ויתרתי". בגיל 48 נתקל במקרה בפרסום על קורס לגיטרה בשיטה מיוחדת שנפתח ביישוב סמוך למקום מגוריו. וזה קרה. "נרשמתי מאוד סקפטי, אבל החלטתי לתת לזה צ'אנס בתור ניסיון אחרון". מאז הוא "מכור". לאווירה הנעימה, לחבורה המפרגנת, לכיף של ההגשמה. "זו שיטה מנצחת שמציעה חוויה כוללת, אישית וחברתית. אה, ואם לא ציינתי את זה קודם - אני סוף סוף גם מצליח לנגן...", הוא צוחקיובל ביאליק, מייסד הקורס, מכיר היטב את הסיפור של גלאם, ושל אלפי תלמידים שטיפח במהלך השנים. הוא שמע מהם על הרגעים בלילה כשהחלומות צפים, על שחיקת החיים, והרצון להרגיש שלא ויתרת על עצמך. כמוסיקאי מצליח ופעיל שנושם את המוסיקה והבמה, החליט שהכיף הטהור והסיפוק בנגינה חייב להיות גם נחלת האחרים. כך ביאליק (38), המוכר בתור אחד המומחים הגדולים בארץ ללימודי גיטרה, ייסד את הקורס "לנגן גיטרה בחמישה שבועות", אשר מציע שיטה ממוקדת וברורה שפורצת הזדמנות אדירה לכל מי שאי פעם חלם לנגן. ביאליק משתף: "נוכחתי לראות שמבוגרים רבים מתקשים להתמיד בשיעורים פרטיים, ושרבים עוד יותר חולמים אבל חוששים לעשות את הצעד הראשון בגלל חוסר זמן או פחד מכישלון. פיתחתי שיטה ייחודית שבונה הצלחות כבר מהשיעור הראשון ומביאה תוצאות מדהימות בזמן קצר. המטרה היא לאפשר לכל מי שחולם לנגן בגיטרה להגשים את החלום ולהתחיל לנגן – בכל גיל ובלי שום צורך בידע וניסיון קודם"גיטרה אחת קטנה תורמת לשינוי עצום בחיים

למעלה מ 4,000 בוגרים, גברים ונשים בכל הגילאים, מכל המקצועות ובשלבים שונים בחיים, כבר למדו בשיטת "לנגן גיטרה בחמישה שבועות" ונתנו  לעצמם את הצ'אנס לנגן בזמן קצר, בקלות, ובמסגרת מהנה. הקורס כולל שישה מפגשים אחת לשבוע, ומצריך כרבע שעה של תרגול יומי בבית. כחלק מהשליחות להגיע לכולם הקורס מתקיים קל"ב, באזורים רבים בארץ: מהצפון עד הדרום, במרכז, השרון, ירושלים והשפלה 

תוכל להסביר מה הקסם בשיטה המיוחדת שלך?
ביאליק: "החלק המרכזי בשיטה שבניתי כלל לא עוסק בנגינה עצמה. לא המצאתי את האקורדים, וגם לא את הפריטות. מה שפיתחתי זו דרך להעצים כל משתתף ולתת לו המון תשומת לב ויחס אישי בתוך המסגרת הקבוצתית. זה קורה גם במהלך כל שיעור וגם במהלך השבוע, בין שיעור לשיעור. יש לנו מערך תמיכה משמעותי שנמצא בקשר עם כל תלמיד ותלמיד במהלך הקורס ומוודא שהוא מרוצה, שהוא נהנה, שהוא מצליח. כל בעיה קטנה שעולה מיד מקבלת טיפול ולכן אחוזי ההצלחה בקורס כל כך גבוהים"

​​​​​​​אורית חורי, 43, בוגרת נוספת של הקורס, מאששת: "זה היה חלום שלי המון זמן. ניסיתי קצת לבד בבית ולא הלך. הפחד שלי התפוגג בשנייה שהתחלתי את הקורס. התמיכה מכולם והביטחון שהקרין המורה עזרו לי מאוד להתגבר ולהצליח. המורה ידע לגעת בכל אחד ולתת לו בדיוק את מה שהיה צריך. גם הקבוצה הייתה מדהימה וחיכיתי כבר בכל שבוע להגיע לשיעור"ביאליק מתפרץ לדלת הפתוחה ומסביר איך בעצם גיטרה אחת קטנה תורמת לשינוי ענק בחיים: "לנגינה בגיטרה יש השפעה על כל תחומי החיים. הנגינה מפתחת את החשיבה, יצירתיות וקואורדינציה, וטובה מאוד למוח ולגוף. בעצם העובדה שבן אדם הגשים חלום שרדף אותו במשך שנים, הוא כבר מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמו, הביטחון העצמי עולה, ויש לכך השפעה עצומה על הסביבה שלו - התפוקה שלו בעבודה עולה, הוא רגוע יותר גם בבית עם המשפחה. פתאום יש לו משהו שהוא פרגן לעצמו שהוא רק שלו ושנותן לו מרץ ואנרגיות לקום בבוקר, להתחיל את היום בכיף ולסיים אותו בשחרור מתחים ולחצים עם הגיטרה במרפסת, או בחדר ברוגע של סוף היום. יש כאן גם עניין  חברתי - בין אם זה להפוך לאטרקציה בקרב החברים כשאתה מפגין את הכישורים החדשים שלך במפגשים, ובין אם זה בפעילות קבוצתית עם החברים לקורס שמעניקה תחושת קהילה ומעשירה את חיי החברה"


להיות עם אנשים כמוך שיצאו מהקופסה המרובעת של החיים

מרכיב חשוב ומרכזי בשיטה של ביאליק היא העובדה שמדובר במפגשים קבוצתיים שמתקיימים באינטימיות ושכאמור מוצעים במגוון אזורים בארץ – במטרה להצליח למלא את הדרישה והצימאון, שמתברר שקיימים אצל רבים כל כך

למה כל כך חשוב שזה יהיה דווקא בקבוצה? 
"גיליתי שעצם הלימוד בקבוצה פתח משהו אצל התלמידים שלא התאפשר בשיעורים הפרטיים. הקבוצה אפשרה לי לתת לתלמידים שלי ערך גבוה הרבה יותר כי היא מעניקה ללומדים כוח ואנרגיה ומעודדת תרגול והתמדה. כשמנגנים יחד קל הרבה יותר להבין את הקצב, הפריטה והמבנה של השיר. זה פשוט משהו שקורה בזכות הנגינה המשותפת והאווירה המיוחדת בחדר. מעבר לכך, וזה מרכיב מאוד חשוב בהצלחה של המשתתפים, הקבוצה יוצרת מחויבות. מחויבות להגיע לשיעורים, מחויבות להתאמן בבית ולהגיע מוכן כדי להיות מסונכרן עם הקבוצה, מחויבות לריכוז והתמדה במהלך השיעור וגם במהלך השבוע עד לשיעור הבא"איך מתמודדים עם פערים בקבוצה, שיש להניח שקיימים?
"השיטה שיצרתי יודעת להתמודד עם הבדלי הרמות האלה, אנחנו מנגנים יחד כל השיעור אבל כל אחד יכול לנגן בהתאם לרמה שלו ועדיין נוכל לנגן כולנו יחד. למשל, מי שמתקדם יחסית, ינגן את השיר עם פריטה מלאה, מי שעדיין טיפה מתקשה ינגן את אותו השיר עם פריטה בסיסית יותר, ומי שעוד יותר קשה לו יעשה רק את חילופי האקורדים, ללא פריטה. עדיין - כולם מנגנים יחד את אותם אקורדים ואת אותו השיר וכל אחד מוצא את מקומו בקבוצה. אגב, כשאתה שואל על פערים יש פה משהו שאתה מפספס..."

מה?ֿ
"בסיטואציה כזאת ההבדלים בכלל לא בולטים אלא דווקא הדמיון - להיות יחד עם אנשים כמוך שמעזים, שיוצאים מהקופסה והמסגרת המרובעת, שמכניסים לחיים שמחה והתפתחות אישית אינסופית. זה הדבר המטורף והמיוחד שקורה פה", מחייך ביאליק בסיפוק

האם גם אתם יכולים לנגן בגיטרה?

לצד התרומה האישית הגדולה לחיים של שיטת "לנגן גיטרה בחמישה שבועות", יתרונה הגדול הוא בתוצאות המהירות ובאחוזי ההצלחה הגבוהים (95 אחוז). ביאליק מסביר בפשטות שהוא מכיר רבים שניסו ללמוד בשיעורים פרטיים או דרך המחשב בבית, אבל לא התמידו. וכאן הוא מגיע לתכלס: "באופן אישי חשוב לי לעמוד במילה שלי ולעזור לכל מי שרק רוצה להגשים את החלום שלו ולנגן"

יפה. עם איזה ידע יוצאים מהקורס? 
"בחמישה שבועות של השקעה התלמידים מגיעים לתוצאה מעולה. הם יכולים להתחיל לנגן רשימה ראשונית של שירים, ולאט לאט להגיע לרשימה מכובדת של שירים מהפלייליסט הפרטי שלהם. ככל שינגנו יותר ויפתחו מיומנות, ניתן להגיע למצב שבו הם יכולים לנגן אפילו מיליוני שירים באופן רצוף"

מיליוני שירים??!! 
"רוב השירים הפופולאריים בעולם משתמשים באותו מאגר של אקורדים בסיסיים ורק הסדר שלהם משתנה. עם עשרה אקורדים שלומדים בקורס הבסיסי אפשר לנגן כמות בלתי נתפסת של שירים בכל הסגנונות ובכל השפות, וזה כל היופי"

זה ללא ספק מושך, אבל מצד שני אם עדיין מנקר אצלי איזה ספק אם אני מתאים לזה... איך אוכל לדעת?
"אני כל כך מאמין בזה, ויודע שההצלחה אמיתית, שאני מעניק אחריות מלאה על הקורס. זה אומר שאם בתום חמשת השבועות של הקורס לא הצלחת לנגן אפילו שיר אחד ברצף, אתה מוזמן לעבור שוב את הקורס, ללא עלות נוספת, או אפילו לקבל את כספך בחזרה"

ככה? בכזאת קלות?
"בזכות הניסיון וההצלחות שאני עד להן פעם אחר פעם אני יכול לומר בוודאות - כל אחד, אבל כל אחד יכול לנגן בגיטרה. תאמין לי שראיתי כבר הכול - כל סוגי האצבעות, הידיים, הכישרון והקואורדינציה. בסוף, כדי להצליח באמת, צריך רק דבר אחד – רצון כנה, אמיתי וחזק להצליח. אם יש לך את זה, אפשר להתגבר על הכול ושום דבר אחר כבר לא משנה" 

עוד מסר חשוב לסיום?  
"בסופו של דבר הכול עניין של החלטה. אפשר להמשיך להישחק במרוץ החיים ולהזניח את החלומות שלנו, ואפשר פשוט לקום ולהגשים בזמן קצר ובהשקעה מינימאלית. התלמידים שלי מוכיחים לי ולעצמם שכל אחד יכול לנגן בגיטרה וההנאה הגדולה שלי היא לראות את ההצלחות שלהם ואת האושר שהגיטרה והמוסיקה מביאים לחייהם. זה מדגדג לכם? יושב לכם אי שם בראש ובמחשבות? מוזמנים לנסות. במקרה הזה - יש לכם רק מה להרוויח", חותם ביאליק

רוצים לשמוע עוד על הקורס שמכשיר אתכם להיות נגני גיטרה, מכניס את המוסיקה והאמנות ללב החיים שלכם, ועל הדרך מפיח הנאה גדולה ותחושת סיפוק עצומה? 
אם התשובה חיובית ומשהו בוער לכם בעצמות, מוזמנים לשמוע על פתרון מותאם אישית שמציע מייסד הקורס
"לנגן גיטרה בחמישה שבועות", עם השיטה שמצליחה לנפץ את כל התירוצים שתקעו לכם את החלום ולהכניס את הגיטרה בהצלחה לחייכם