האישה שעומדת מאחורי 75 השקות של מוצרי מידע דיגיטאליים בשנים האחרונות.

יזמית ואשת העסקים ורוניקה מוסז'ניקוב עונה על שאלות ומדברת על עסקים.

מה זה בעצם מוצר מידע? מה הופך מוצר למוצר מידע? 
"בעצם מוצר מידע הינו מוצר כלשהו שנותן מידע לאחר. הוא מועבר בתחומים רבים ובדרכים שונות על פי בחירת יוצר המוצר והצוות מאחוריו. יש תהליך לא קצר על מנת להוציא את המוצר לאור ולאחר מכן להתחיל לשווק אותו לקהל. יש כיום ריבוי של מוצרי מידע בשוק וכמעט כל מה שאדם ירצה ללמוד אונליין, הוא כנראה יוכל למצוא מישהו שמעביר קורס כזה או אחר ברשת."

מה היית ממליצה ללקוח המעוניין להוציא מוצר מידע לאור? 
"קודם כל, לא למהר עם זה. לבנות אותו טוב וצעד צעד, להכין מותר מקצועי עם ידע איכותי. לעבוד עם צוות איכותי שרואה את עצמו שותף למוצר ולא את הלקוח כ"שק כסף מהלך". לאחר שהמוצר בנוי להחליט האם הדרך הנכונה לשיווק הינה השקה או מכירות אוורגרין בקצב פחות אינטנסיבי ולא השקעה כה גדולה כמו שמצריך תהליך של השקה."

את אוהבת את מה שאת עושה בשנים האחרונות? 
"אני אוהבת, כן. מצד שני עם השנים התחום נהיה קשה. בגלל מבחר גדול של מוצרים בשוק, תחרות גדולה, המשחק השתנה והמגרש משחקים נהיה קטן יותר. למדתי דברים רבים עם השנים, כמו העובדה שלפעמים צריך לדעת לשחק את המשחק, ולא כל לקוח רוצה לשמוע את האמת. אני לרוב מהרגועים שלא מתלהבים ומפמפמים התלהבות, אני זה קול ההיגיון המרגיע שבא למצוא פתרונות לבעיות ולגרום לדברים לעבוד יעיל יותר. כיום קשה להתקיל או להפתיע אותי בתחום וזה אחד היתרונות הגדולים עבורי כאשת מקצוע. מאידך, בגלל שהשוק השתנה ונהיה קשוח יותר, החלטתי לפנות לתחומי עיסוק נוספים ולהתחיל לבנות דברים נוספים ושונים." 

מה הלאה? 
"נכנסתי לתחום העסקים והקולינריה, הקמתי אתר ואפליקציה שלי בתחום. יש מספר רבדים באתר. חלק כתיבה על שפים ויוצרים שונים, חלק חיי הפודי שלי, חלק טיפים עסקיים ובקרוב חנות שלי שתושק באתר. פרויקטים שונים, הכרת תחום שהגיע מתשוקה, ערבוב של ראש אנליטי עם התשוקה שבוערת בפנים, מרגש, מעניין ומקווה שיצליח לי גם הפעם. עובדת על ספר שלי וכמה מוצרים שאשיק בקרוב בתקווה. אין ללכת אחורה, רק קדימה."

מה יהיה בספר?
״האמת שאני יושבת עליו כבר לא מעט זמן, יש תקופות בהן באג הכתיבה בוער בי ואני יושבת ויכולה לכתוב מספר עמודים רצוף, ויש תקופות בהן ההשראה נעלמת לי ואני מחכה בסבלנות שתחזור על מנת להמשיך לכתוב. הספר בגדול הוא ספר עסקי עם סיפור אישי. הספר שאני רציתי לקרוא כאשר הייתי בת 31 ולא במקום הכי טוב שלי מכל הבחינות ורציתי פוש או השראה קטנה. בעצם עד גיל 31 עבדתי בתחום שוק ההון כעשר שנים ומצאתי את עצמי לא במצב כלכלי מזהיר ולא מאושרת. עברתי תהליך עם עצמי של בניית תוכנית עבודה והקמה לעסק ויציאה מהלוואות שנכנסתי אליהן. יש בספר הרבה קישקע וקרביים שאני חושבת שחשוב להוציא החוצה. יש אנשים רבים שמחפשים את עצמם ונמצאים בנתיב לא טוב ואינם יודעים כיצד לצאת ממנו או שבכלל זה אפשרי. אני לא גורו לחיים טובים יותר ולא יכולה להגיד שיהיה קל לקרוא אותו, בדיוק כמו שלא קל לכתוב אותו, אבל בהחלט מקווה שתהיה פיסת מידע קטנה שכל אחד יוכל לקחת עמו. הספר יצא בגרסה דיגיטאלית וניתן יהיה לרכוש אותו באתר שלי ברגע שאסיים לכתוב אותו. אם אגיד שהדרך הייתה קלה אני אשקר. הדרך הייתה מלאה בדם, יזע ודמעות לא מעטות, אבל כל עוד לומדים מזה, הכל בסדר והווו כמה אני למדתי."