יצאה לחופשת לידה ולא חזרה לעבודה: האמא הטרייה שהחליטה "לפטר את הבוס" והיום היא יועצת משכנתאות במשרה מלאה בפיג'מה מהסלון בבית.

מוריה מישייב, החליטה לוותר על המסלול ה"רגיל" של נשים אחרות בגילה, ולהפוך לבוסית של עצמה. היא רק בת 25, אבל החליטה שתורה להגשים את עצמה ולא להתפשר. כאמא צעירה, היא מצליחה לשלב בגמישות מעוררת קנאה בין חיי המשפחה, גידול הילד וקריירה מצליחה כיועצת משכנתאות. האם יש כאן בשורה חדשה לציבור האמהות בישראל? יצאנו לבדוק.

מוריה מישייב (25) קיבלה לא מזמן את התואר החשוב ביותר: ״אמא״. למרות כל הבעיות החדשות, האחריות והמחויבות לפרנסה, עושה רושם שלמישייב אין דאגות בחיים, רושם שרק הולך ומתחזק כשהיא מתחילה לדבר. 

מהרגע שהיא מתיישבת על הכורסא מולי החיוך לא נמחק מפניה. אולי בגלל שלראשונה היא מרגישה שהקריירה החדשה, בדרך לשנות לה את החיים. מה שבטוח, האנרגיות והחיוך הזה הוא משהו שלא רואים אצל כל אמא חדשה (ומותשת) בישראל.


מוריה: "מספיק תיק וחצי של ייעוץ משכנתא בכמה שעות עבודה כדי להשתוות למה שהרווחתי במשרה מלאה ככלכלנית״

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחצי כאן>>

תגידי, איך אמא צעירה מחליטה ככה באומץ לעשות "כיוון מסלול מחדש"?
תראי, למרות שלמדתי תואר בכלכלה ומנהל עסקים וסיימתי בהצטיינות, קיבלתי תואר מאד כללי. על מנת למצוא עבודה נחשבת, צריך ניסיון והתמקצעות. כשסוף סוף התקבלתי לעבוד בחברה, זה היה בתפקיד התחלתי. עבדתי במשרה מלאה מתשע עד שש, הייתי צריכה לעבוד המון שעות, להוכיח את עצמי ולהתקדם. אני גרה בישוב מרוחק מהמרכז בכלל ומהמשרד בפרט, מה שאילץ אותי לנסוע כל יום יותר משעה לכל כיוון. כשהבנתי, לקראת סוף ההריון, שכדי לשנות משהו בעתיד שלנו כמשפחה, אני צריכה לעשות שינוי משמעותי בתחום העבודה שלי, חיפשתי פתרון שיתאים לנו כמשפחה.
נמשכתי מאוד לתחום של ייעוץ משכנתאות, אבל עד שהתחלתי לא ממש הבנתי את התחום ואת ההבדל המהותי בין יועץ משכנתא של הבנק לבין יועץ משכנתא חיצוני. 

ואיך זה להיות גם אמא במשרה מלאה וגם יועצת משכנתאות? איך זה מסתדר??
"זה כל היופי. כיועצת משכנתאות, אני שולטת בזמן שלי. תביני, אני עובדת קשה, אבל אני נמצאת גם עם יהונתן בבית, אני מסדרת לעצמי את שעות העבודה בהתאם למה שנוח לי, בזמן שיש לי פגישות אני נעזרת בבעלי או במשפחה, ואם הפגישות הן בערב, אז זה ממש מושלם כי בעלי בבית. הגמישות בעבודה כיועצת משכנתאות מאוד נוחה לאמהות. אני אתן לך דוגמה קטנה,, אחרי הראיון איתך אחותי מגיעה אליי. סידרתי את הדברים ככה שאני אעזוב הכל ואהיה רק איתה. דבר כזה יכולתי רק לחלום לעשות, בתקופה שהייתי שכירה. לא חלמתי לרגע שבמקום מגורי הנוכחי, המרוחק מהמרכז, אוכל לעבוד בכזאת עבודה טובה ומדהימה ולהגיע לרווחים עצומים. בהתחלה צריך לעבוד קשה ולא רואים את הרווחים מיד, אבל הפוטנציאל שבתחום הוא אדיר. ועם השקעה טובה והתמדה כל אחד יכול.

רגע... ייעוץ משכנתאות? אבל יש יועץ בבנק למה צריך אותך?
״יפעם גם אני לא הבנתי את ההבדל. מי צריך בכלל יועץ משכנתאות? מי ישלם ליועץ משכנתאות? הרגשתי שזה עוד סוכן שעושה קומבינות על אנשים. היום אני יכולה להגיד בפה מלא שיועץ משכנתאות זה בין  המקצועות הכי חשובים שיש, במיוחד ללוקחי המשכנתאות שזוכים לקבל משכנתאות עם התנאים הטובים ביותר שהם יכולים לקבל, בזכות יועץ המשכנתא שמלווה אותם. בנוסף, יש יתרון אדיר בפתיחת העסק לייעוץ משכנתאות, לא צריך להשקיע כסף בכלל, צריך רק אומץ ורצון.״

נו אז גלי לנו… איך את מצליחה במקום שבו כולן מפחדות לנסות?
בינינו… עצם העובדה שאין כאן שום סיכון מאד הרגיעה אותי. כאשה ששילמה עשרות אלפי שקלים עבור לימודים שלא יצא לה מהם כלום, כאן לא הייתי צריכה לסכן שום דבר. למדתי את הקורס במהלך חופשת הלידה, הייתי עם הבן שלי ולמדתי, תוך חודש וחצי-חודשיים סיימתי אותו. והיום אני כבר עובדת בתחום, מכירים אותי ופונים אליי וזה פשוט כיף. הקורס של איתנים מאוד מכווין להיות עצמאית. מאוד רציתי, אבל חששתי מההתחלה הקשה. בזכות הקורס קפצתי למים העמוקים והתחלתי. זה התאים לי בדיוק כי באמת חיפשתי גם עבודה ערכית שבה אני אוכל לעזור לאנשים וכמובן, להיות הבוסית של עצמי, מה שמאפשר לי גמישות בשעות העבודה לטובת הבן שלי. לא אגיד שזה קל, אבל זה שווה את כל העבודה. אני מאושרת ונהנית מכל רגע.
היתרון הנוסף שיש בעבודה עצמאית כיועצת משכנתאות, היא שאין תקרת זכוכית להכנסה, אפשר תמיד להרוויח יותר. יש לך אפשרות לגדול ולהתפתח, אם את צריכה אז את מביאה עוד עובד, או שולחת למתפעל חיצוני, מה שנקרא השמיים הם הגבול. לעומת זאת, כשעבדתי כשכירה, לא משנה כמה התאמצתי, או כמה שעות נוספות עשיתי, השכר היה פחות או יותר אותו דבר מה שהגביל מאוד את ההכנסה. תביני, זה הרבה עבודה קשה ומאמץ אבל מה שצריך זה ללמוד את הקורס, לא לפחד לקפוץ למים ולשחות. ולא, לא צריך להיות גאון גדול במתמטיקה כדי להצליח בתחום. לצורך הדוגמא, שמעון שטרית (המנטור שלי) שכבר ראה יותר מ-1500 לקוחות ותיקי משכנתא בחייו, לא עשה אפילו  3 יחידות מתמטיקה ואין לו בכלל תעודת בגרות."


מוריה:״3 לקוחות בחודש מכניסים לכיס 18 אלף שקל, תראי לי עוד מקצוע שאפשר להרוויח ככה בתור שכירה״ 

מעניין, ממש סיקרנת אותי - איזה פעולות צריך לעשות כדי לגרום ללקוחות להגיע?
שאלה טובה. תראי בשלב הראשון לא מוציאים כסף על שיווק ופרסום, עושים פשוט אורגני, אז פניתי לחברים ולמשפחה ו"צעקתי", אני פה ואני יועצת משכנתאות, למען האמת בעלי והמשפחה נרתמו ועזרו לי מאד, בשלב הפרסום. מעבר לפרסום האורגני למשפחה וחברים, אפשר ליצור שת"פים (שיתופי פעולה) עם עסקים אחרים - אני יצרתי שת"פ שעבד מצויין עם משרד נדל"ן. אפשר גם להשקיע סכום כסף קטן וזניח,  ולשלוח פליירים בתשלום תוך התמקדות בקהל היעד - אני חילקתי באיזורים של אוכלוסייה דתית כי זה קהל היעד שלי. אבל הטיפ הכי חשוב הוא פשוט תעשה - כל מה שאתה יכול לעשות-תעשה! תזוז בכל הכח.

יש כמה נתונים שחשוב לדעת: 

  • יש 9 מיליון אנשים במדינת ישראל. כ- 50% מהם יקחו משכנתא בשלב כלשהו בחיים בין אם זה דירה ראשונה, מחזור משכנתא או השקעה בנכס לפני הפרישה. 

  • בייעוץ משכנתאות מצוין  אפשר לעזור לאנשים ולחסוך להם מאות אלפי שקלים במשכנתא - מה שהיועץ בבנק לעולם לא יעשה עבורם.

  • יש מעט מאוד יועצי משכנתאות בארץ (כמה מאות בודדות) מה שאומר שיש ביקוש מטורף של מיליוני ישראלים והצע כמעט אפסי. 

  • לא צריך להיות איש מכירות מפולפל כדי להביא עבודה כי התפקיד שלנו זה באמת לעזור לאנשים וכשאתה מראה להם כמה אתה יכול לעזור להם-הם באים איתך. 

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


מדהים, וכמה אנשים באמת מוכנים לשלם על הייעוץ הזה?
״זה כמו שתשאלי אותי: כמה את מוכנה לשלם כדי שאני אתן לך 200,000 שקלים ביד? כנראה שלא מעט. בגדול רוב היועצים היום לוקחים סביב ה- 6,000 ש"ח ללקוח, מה שאומר שאם יש לך 3 לקוחות כבר יש לך הכנסה חודשית של 18,000 ש"ח. נכון, יכול להיות שבהתחלה תצטרכי להוריד קצת את המחירים ולתת הנחות כדי לבנות את השם שלך, אבל מהר מאד את לומדת לדבר ולהסביר טוב מה את עושה. בשוק של היום הכל זה עניין של שירותים, והשאלה היא אם השירות שלך שווה. ובמקרה שלנו, למרות שהעבודה היא לא כל כך קשה, הלקוחות בדרך כלל מרגישים שקיבלו הרבה יותר ממה שהם שילמו עבורוכי בסוף אנחנו חוסכים להם מאות אלפי שקלים ובונים להם את העתיד הכלכלי של המשכנתא. 

וואו נשמע טוב, האם גם אני יכולה להצליח בעולם הזה? מה אני צריכה לדעת?
״ברור. כל אחת יכולה ללמוד ייעוץ משכנתאות. לא צריך תואר, לא צריך להיות גאון גדול, לא צריך הרבה כסף וגם לא צריך להשקיע הרבה זמן. כל מה שצריך זה את שלושת הדברים הבאים: אהבה למקצוע, רצון לעזור לאנשים, ויכולת התמדה. אם יש לך את הדברים האלה, אין סיבה שלא תצליחי. דבר נוסף, חשובה התמיכה מהמשפחה במיוחד בהתחלה. אם לא היה את בעלי, שכל כך תמך ותומך בי, ספק אם הייתי מצליחה, וגם את המשפחה הקרובה שעוזרת בבייביסיטר ובפרסום ובהכל.
וקחי בחשבון שאת מקימה עסק מאפס, אז כמובן שבהתחלה ההכנסה תהיה מעטה וייקח קצת זמן עד שתראי כסף.

אם תמשיכי בקצב של מה שאת עושה היום, איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים מהיום?
״עוד 5 שנים הייתי רוצה להעסיק עוד 4-5 עובדים, כשכל אחד מהם מקבל לפחות 10 לקוחות בחודש ועסק שמגלגל כמה מאות אלפי שקלים מייעוץ משכנתאות. התכנון שלי הוא לעבור לאוטומט - כשהכסף הוא כבר לא המטרה, מכיוון שיש לי חופש כלכלי מוחלט והמטרה היא רק לקדם ולפתח את העסק. אני בטוחה שייעוץ משכנתאות יכול לקחת אותי למקום הזה אם איישם כל מה שלמדתי, לא אפחד משינויים ואמשיך בדרך שלי בלי לעצור - אני לא רואה שום סיבה שלא. בנוסף, הייתי רוצה להגיע למצב שבו אני קונה דירה לעצמי בכסף שאני הרווחתי, בלי משכנתא. קשה לי להגיד במדויק תוך כמה זמן אני אגיע לדירה משלי אבל אני בטוחה שזה יגיע, ככל שאני עוזרת ליותר אנשים להשיג בית משלהם אני מרגישה קרובה יותר להשיג את הבית שלי. אני גם מאמינה שככל שאת נותנת מעצמך יותר ככה את תקבלי בחזרה, ובתחום הזה של ייעוץ משכנתאות יש סיפוק אדיר של נתינה. בכל יום את מצילה אנשים ועוזרת להם בהחלטה הכי חשובה שהם הולכים לקחת בחיים. החלטה שתשפיע על המשך חייהם.״

תקשיבי זה מדהים! עשיתי לי חשק גם, אם אני רוצה לעשות את הצעד הראשון בתחום… איך אני מתחילה?
אם את לא מפחדת משינויים ורוצה לעלות למדרגה הכלכלית הבאה, אני ממליצה לך בחום על הקורס של "איתנים" שעשיתי, קורס מדהים ואינטרנטי כך שאת יכולה ללמוד מכל מקום, אפילו מחוף הים או בית קפה אם בא לך… הקורס מעולה ומקיף ואת מקבלת בסופו ליווי, יש כמה מפגשים פרונטליים כך שאת זוכה גם ליצור קשרים חברתיים חדשים עם יועצים מתחילים כמוך. וגם המפגש הפרונטלי הופך את כל החומר לפרקטי וממשי. איתנים זה הבית לכל מי שרוצה ללמוד יעוץ משכנתאות. אבל אם את עוד לא בטוחה במאה אחוז ולא רוצה לקפוץ ישר למים, אני יודעת שיש היום אופציה ב"איתנים" לעשות מיני-קורס לגמרי בחינם! ואחר כך להחליט אם זה באמת מתאים לך, כשאני למדתי אמנם לא היה את זה אבל זה סופר שווה כי את יכולה להיות אחר כך בטוחה שאת עושה את ההחלטה הנכונה.

למיני קורס החינמי של ״איתנים״ לחצו כאן >>>אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה או להתעשרות מתחום ייעוץ המשכנתאות, הצלחתם של כל יועץ/ת נמדדת עפ"י יכולתם ומקצועיותם האישיות בלבד. יש לציין שמוצע קורס דיגיטאלי/פרונטאלי בסיום צפיית הסרטונים למי שיראה לנכון להצטרף לתחום ייעוץ המשכנתאות. לעזרה או שאלות צרו קשר: [email protected]