בגיל +50: הישראלים שיצאו ל"פנסיה מוקדמת" בזמן שקוראים להם קומבינטורים

הם חיים בקרבנו, נראים ונשמעים כמונו, אין סיכוי להבחין בהם בלי התראה מראש. הם קמצוץ (מאות בודדות בלבד) מתוך 1,800,000 ישראלים אחרים שכבר עברו את גיל 55 ולא הצליחו לשמור על רמת החיים והפרנסה שלהם. והם עובדים שעה עד שעתיים ביום ומכניסים 10,000-30,000 שקלים (ואף יותר) כל חודש כבר שנים. הכירו את הישראלים שמגשימים את החלום של כולנו

מהפכה. זאת כנראה המילה הכי מדויקת לתאר את מה שקורה היום באחת האוכלוסיות שהכי הוזנחו בשנים האחרונות - אוכלוסיית הפורשים, אלה שכבר עברו דבר או שניים בחיים ורוצים לצאת לפנסיה בשקט. כשפגשתי את בועז פמסון לראשונה, לא הבנתי על מה כל המהומה.

ראיתי מולי איש כריזמטי, עם 30 שנות ניסיון בתחום וחזון גדול לשנות סדרי עולם, אבל לא הצלחתי לראות את כל התמונה. אחרי שעה וחצי של ראיון אינטנסיבי, הבנתי בדיוק על איזה "מהפכה" הוא מדבר, ולמה חשוב לצעוק את המסר שלה חזק ככל הניתן.

בזמן שבגיל 55 אנשים עדיין עובדים 8,9,10 ואפילו 12 שעות ביממה בשביל משכורת שבקושי מספיקה לקניות וחשבונות בסיסיים, פמסון מודאג ממה שיקרה ביום שאחרי. ״מה שבאמת מפחיד אותי זה שאותם אנשים שמתקרבים לשנות הפרישה, יודעים שהמצב הכלכלי בפנסיה יחמיר ורמת החיים תדרדר משמעותית אם הם לא יעשו משהו ומהר. לעומתם, ישנם אלה שהתפכחו, לקחו את השליטה לידיים, יצאו לפנסיה מוקדמת ובמקום להרוויח קצבה של 5,000 שקלים בחודש במקרה הטוב, האנשים האלה מרוויחים 10-20 ואפילו 30 אלף שקלים בחודש משעה או שעתיים של עבודה ביום״ למה בועז מתכוון? האם זה ישנה מציאות כזאת? יצאנו לבדוק!

פמסון (54), יו״ר עמותת המנעולנים בישראל, הקדיש את 25 השנים האחרונות של חייו להכשרה של מנעולנים מקצועיים במדינת ישראל. בשנים האלה הוא הצליח להכניס לשוק עוד 700 מנעולנים חדשים. אותם מנעולנים מייצרים הכנסה נוספת של עוד 10,000 שקלים בחודש לפחות משעה של עבודה ביום, דבר שנתפס כהישג בלתי אפשרי בעיניים של הישראלי הפשוט.


בועז פמסון, האיש שאחראי על מהפכת ההכנסה אצל האוכלוסייה המבוגרת (55+) בישראל

בגלל מחסור חמור במנעולנים בישראל, הוא חושף את השיטה המדוברת לראשונה לציבור בסדרת הדרכות ששינתה את החיים למאות ישראלים. כעת, הגיע הזמן לברר, למה הוא עושה את זה?

פמסון שייך לאותם אנשים שמעדיפים לעשות במקום לדבר. סביבו, נמצאים המנעולנים הכי רווחיים בארץ, חלקם מרוויחים עוד 10,000 שקלים בחודש משעה עד שעתיים של עבודה ביום וכאלה שמגלגלים מאות אלפי שקלים בחודש מעבודת מנעולנות במשרה מלאה יחד עם עובדים נוספים.

"יש בשוק הזה בעיה. בעיה מאוד גדולה אפילו". הוא מעיד. "במשך הרבה שנים חייתי בבועה. הייתי בטוח שהתמונה דרכה ראיתי את עולם המנעולנות בארץ - היא המציאות. ראיתי במו עיני מנעולנים שעברו הכשרה של 60 ימים, ותוך זמן די קצר הגיעו למצב שבו הם מייצרים מאות ואלפי שקלים בכל יום, חלקם היו כל כך טובים שהגיעו למספרים של כמה עשרות אלפי שקלים מדי חודש".

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>עד עכשיו זה דווקא נשמע לי נהדר איפה הבעיה?
"לא יודע אם ידעת, אבל בשנה האחרונה היו 2,170,000 קריאות למנעולנים לפי נתוני מערכת הפרסום של גוגל. זה אולי נשמע טוב, הבעיה מתחילה ברגע שאתה מבין שישנם רק 290 מנעולנים רשומים במדינת ישראל ועוד 700 מנעולנים חאפריסטים". כי בועז פמסון הכשיר אומנם 700 אך מתוכם רק 290 עוסקים במקצוע אחרים לקחו את המקצוע לתחביב למשל קציני משטרה שלמדו אצל בועז פמסון מראש לא התכוונו לעסוק במקצוע אלה לדעת כיצד לפרוץ כל דלת וכל כספת על מנת לסייע לאנשים ולכן ממש חסרים מנעולנים בשוק שמעוניינים לעסוק במקצוע

כל כך מעט? איך יכול להיות שאלה המספרים?
"בדיוק עלית על שאלת שאלות, שגם אני שאלתי את עצמי בדיוק כמוך. סטיית התקן פה גדולה מדי ולא הגיונית בשום צורה. לפי חישוב מינמילי של 350 שקלים לקריאה ממוצעת אנחנו נגלה שיש לשוק המנעולנות בארץ פוטנציאל גלגול שנתי של יותר מ-759 מיליון שקל, ועדיין איכשהו המקצוע הזה נמצא מאחורי הקלעים״.


תכלס, כל אחד יכול!

איך אתה מסביר את זה שיש כל כך מעט מנעולנים וכל כך הרבה עבודה?
"בוא נגיד שיש מספיק אנשים שמעדיפים שתחשוב שמנעולנות זה כמו אינסטלציה, הרכבת דודים או שיפוצים (מקצועות שבהן עובדים קשה ומרוויחים שכר ממוצע) ברגע שהם נותנים לנו לחשוב שזהו מקצוע שדורש המון מאמץ ושאין בו מספיק פרנסה - כולנו נשארים בחוץ והעוגה מתחלקת בין פחות אנשים. בנוסף, הרבה אנשים שלומדים את המקצוע לא יודעים איך להשיג עבודה, צריך להבין שלהכניס כסף ולדעת מנעולנות זה 2 פעולות שונות לחלוטין, וישנה נוסחא מדויקת ופשוטה מאוד להכניס כסף בעזרת מנעולנות".

אוקיי, נראה לי שהבנתי מה לא תקין פה. איך לדעתך אפשר לתקן את זה?
"פשוט מאוד. אותם ישראלים, אותם 'קומבינטורים' בתחום שלנו שעובדים רק שעה או שעתיים ביום ומכניסים עוד 10,000 שקלים בחודש, הם לא בהכרח אנשים עם פה של איש מכירות ערמומי או הנדי-מנס מלידה. ולהיפך, תהיה בטוח שאותם 1,800,000 איש שעובדים מ-8:00 עד 18:00 כל יום בשביל משכורת של 8500 שקל במקרה הטוב או מקצבת הפנסיה במקרה הרע - הם ממש לא פרייארים.…

ברגע שהתחום הנפלא הזה שנקרא מנעולנות יופץ לאדם הפרטי, כלומר שכל אחד יוכל ללמוד בלי שיסתירו ממנו כלום, ברגע שכל אחד יוכל לקבל את הכלים והידע שבאמת עושים כסף בתחום ולא רק את הידע המקצועי, והכי חשוב, ביום שתהיה פה מערכת שעוזרת לאנשים ליישם ולהתחיל לעבוד לפי שיטה מסודרת, רק אז תהיה פה מהפכה אמיתית ואנשים ירוויחו את מה שמגיע להם, - ואז גם 'אנשים טובים' יוכלו להתפרנס בכבוד ואפילו יותר מזה בלי להיות תלויים באף אחד וסלח לי על הביטוי - בלי 'לקרוע את התחת'".


״ככה זה כשאתה עובד שעה ביום ושאר הזמן שלך פנוי״

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>

כל אחד יכול לעשות את זה?
"אין לי ספק שכן, ויש לזה הרבה הוכחות כבר שנים. זה לא התחום שיש איתו בעיה, אלא זה שכמעט ואין גופי לימוד מסודרים שמלמדים איך לעשות כסף מהמקצוע. לא מדובר פה באיזה כפתור קסם שלוחצים עליו וכסף מתחיל לרדת מהשמיים, צריך לעבוד בשביל זה. אבל עם מעט השקעה של זמן, כל אחד יכול."

אם יש אנשים שמפריע להם שעוד מנעולנים יצטרפו לתחום אולי זה באמת יכול לגרום לכך שהעבודה תגמר?
"כמו שאמרתי מקודם, 2,170,000 קריאות למנעולנים ועוגה של 759,000,000 שקלים בשנה אחת לא נגמר בגלל עוד 100-200 וגם לא 10,000 מנעולנים נוספים. כמות העבודה שקיימת היום בשוק היא אינסופית וכל אדם טוב שמוכן לעבוד ולעזור לאנשים שנמצאים במצוקה. מספיק שאדם לוקח פירור של 0.1% מהעוגה הענקית הזאת והוא נשאר עם משכורת של יותר מ-60,000 שקלים ב-ח-ו-ד-ש! תוסיף לזה שבכל שנה נבנים עוד בתים, עוד משרדים ועוד דלתות - תמיד תהיה עבודה.
אגב, במקצוע הזה שנקרא מנעולנות אנחנו לא רק פורצים לדלתות, פריצת דלתות זה תחום אחד מתוך עוד הרבה תחום נוספים כמו עולם פריצות הרכבים, את עולם פריצת הכספות, את עולם שכפול המפתחות, עולם התקנת ההאזעקות, עולם התקנת המצלמות, עולם התקנת המנעולים ועוד ועוד ועוד ונראה שפוטנציאל ההכנסה כאן הוא פוטנציאל א-ד-י-ר.״

וואו, מפתיע מאוד אני חייב לציין! אמרת משהו על ״לעזור לאנשים במצוקה״ למה הכוונה?
זה נכון, בזמן שאנשים חושבים שמנעולן זאת סתם עבודה 'משעממת' אני רוצה להגיד לך שנתקלים בהרבה מקרים מאוד מעניינים במקצוע הזה. כמו לדוגמה מקרה בו ילדה ננעלת בתוך הבית ואתה מגיע לחלץ אותה ומקבל חיבוק מכל הלב כי אתה הפרצוף הראשון שהיא רואה מול העיניים. או מקרים בהם אדם ממהר לטיסה והמפתח נתקע לו בתוך האוטו ואתה מגיע במהירות, פותח לו את הרכב ללא שום נזק ומקבל הוכרת תודה חסרת תקדים. המקצוע הזה בהחלט מתאים לאנשים שרוצים לתת מעצמם, שאוהבים לעזור לאחרים ושכמובן נהנים לקבל שכר הוגן על העזרה שלהם"

כמה אנשים מוכנים לשלם על השירות הזה?
"ביקור פשוט עם החלפת צילינדר במהלך שעות העבודה יעלה בממוצע 350 שקלים. זה מצב מינימלי כמובן, במקרה שהביקור הוא בשעות הלילה אותו שירות יעלה 700 שקלים. ואם אתה מנעולן מקצועי אתה תבדוק את כל המנעולים בבית ללא עלות, ואם תמצא עוד מנעול לא תקין תוכל להראות לבעל הדירה את המצב ולשאול אותו אם הוא מעוניין להחליף. מנסיון, בד״כ כשאנשים מחליפים מנעול אחד הם כבר מעדיפים לטפל בכל הנזקים בבית בפעם אחת וזהו מה שהופך ביקור אחד להכנסה של כמה אלפי שקלים"


"הגברת שאתה מחלץ תשלם לך באהבה 350 שקלים, 700 שקלים ויותר כשתחלץ אותה ותדאג לתת לה שירות הגון״

אוקי, מודה שהצלחת קצת לסקרן אותי. למי באמת מתאים להיות מנעולן לדעתך?
"התחום הזה מתאים לכל מי שהוא מחזיק מעצמו אדם אמין שאפשר לסמוך עליו, התחום חייב עוד מנעולנים אמינים. בנוסף, מי שאוהב לעזור לאנשים באהבה - מתאים. לאנשים שאוהבים לעזור, יש את ההזדמנות לעזור לאנשים שנתקעים בתוך הבית, מחוץ לבית, בתוך הרכב, בשעת מצוקה.
עוד דבר, התחום מתאים לגברים מגיל שמונה עשרה עד שמונים. כן, גם גברים בגיל שמונים מסוגלים להשיג תעודת מנעולן ולהיות חברים בעמותת המנעולנים (יש לי אפילו תלמיד ותיק שהיום בן שמונים ושלוש והוא מנעולן שעובד איתנו ומרוצה מאוד מהתוצאות).

באופן יותר ספציפי, אדם בגיל ארבעים-חמישים ומעלה אפילו יותר מתאים לענף המנעולנות מהסיבה שהוא משדר ניסיון, וידע. לגברת שמקבלת מנעולן בגיל ארבעים-חמישים ומעלה יש יותר ביטחון שהאדם שלפניה הוא בעל ניסיון ומבין מה הוא עושה.

אגב, התחום מתאים לאנשים שמחפשים השלמת הכנסה באופן כללי (עוד עשר או עשרים אלף שקל בחודש בנוסף למשכורת המרכזית) בשעה-שעתיים ביום אחרי שעות העבודה.
אנשים עם חוש טכני מתאימים מאוד למקצוע. תראה, גם מי שהיה כל חייו במקלדת ולא נגע במברג יכול ללמוד את המקצוע ולהצליח, אך נדרש ממנו תרגול מעשי נוסף. אדם שיש לו "ידיים טובות" הוא מושלם למקצוע, יכול ללמוד אותו תוך זמן קצר ולהיות מסוגל לפרוץ דלתות וכספות במקצועיות נפלאה כמו מנעולן שעוסק עשר שנים בתחום.

אנשים שעובדים במקצועות בהם נמצאים רוב היום ברכב - כל מה שצריך זה להניח את הציוד מאחורה, וברגע שיש קריאה באזור שלך לקפוץ לאזור הקריאה, לאסוף כמה מאות שקלים ולהמשיך בדרך. גם שכירים שרוצים להיות "עצמאיים" קטנים עם עסק משלהם, אדונים לעצמם בלי בוס שיושב על הראש ואומר להם מה ומתי לעשות. ולסיום, מי שרוצים להיכנס לעולם העסקים ולהגיע להכנסה של עשרות אלפי שקלים בחודש, רק מבלי להשקיע סכום מטורף של כסף כדי לצאת לדרך.

ואתה היחידי שמלמד את הנושא הזה כמו שצריך?
"אני לא יודע אם אני היחיד שמלמד את המקצוע הזה כמו שצריך, אך אני היחיד שמלמד אנשים את המקצוע מא׳ עת ת׳ נותן להם ערכת כלי עבודה וגם מלמד אותם איך לעשות הרבה כסף. באיזה כלים להשתמש, מה להגיד ואיך לגרום לעשרות אנשים להתקשר אליהם בכל יום."

נראה לי השתכנעתי איך אני יכול ללמוד את המקצוע בעצמי?
״שמח בשבילך, תראה, בשביל אנשים כמוך וכמוני שלא יכולים לפנות ימים שלמים וללכת לקורסים בקצה השני של המדינה כדי ללמוד להיות מנעולנים החלטתי לעלות הכל לוידאו. הכנתי סדרת הדרכות שלמה (בחינם!) שאפשר לצפות בה וללמוד את כל המקצוע (כולל איך להביא לקוחות ולעשות הרבה כסף) ממש מהמסך האישי. ככה שאם קרה ששכחת, או שאתה רוצה לחזור על משהו אחד שוב פעם - אתה יכול לעשות את זה מתי שבא לך וכמה שבא לך. אחרי שתצפה בסדרת ההדרכות הזאת תוכל לעשות את הצעד הבא לעבר הכנסה נוספת של עוד 10 אלף שקל בחודש (לפחות).

נשמע מבטיח, איך מגיעים לסרטונים האלה?
"אה, זה קל: נרשמים בדף המיוחד, ומקבלים גישה מיידית לסרטון הראשון."

מילה לסיום?
"מספיק שעזרתי עם הכתבה הזאת לאדם אחד בלבד לייצר הכנסה נוספת ולשמור על רמת החיים וההכנסה שלו גם בגיל 55 פלוס ועל אחת כמה וכמה אחרי הפרישה - ועשיתי את שלי."

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>


אז מה עכשיו?
מלאו את הפרטים בטופס למעלה וקבלו הצצה נדירה לסדרת ההדרכות שמכניסה אתכם לעולם של ה'קומבינטורים' שמכניסים עוד עשרות אלפי שקלים בשעה עד שעתיים ביום ממקצוע המנעולנות.
 

 

 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה מתחום המנעולנות, ההצלחה של כל מנעולן נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים אחרים. המרואיין הינו בוגר קורס "מנעולן מקוון" ותוצאותיו הן הישגים אישיים שלו. מדיניות פרטיות של בועז פמסון. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר ב: [email protected]