הסוף לשיניים מכוערות - האנשים שעברו את גיל 40 וסידרו לעצמם חיוך מושלם בפעם האחרונה בהחלט. בלי כאבים, בלי חומרים כימיים ובלי ברזלים על השיניים.

״תסכול״, אפילו ״תסכול עמוק״. אלה המילים שרבים מבני ה40+ חווים ברגע שמסתכלים על השיניים שלהם. השנים, המזון ובמקרים מסוימים גם העישון עשו את שלהם וגרמו לשיניים להרקיב, להשחיר/להצהיב והרווח בשיניים נראה מזעזע. הביקורים אצל רופא השיניים הפכו להיות דבר שבשגרה וחיוך מול המראה נהיה מעורר בחילה. אבל בשנת 2020 כנראה שיש פתרון לכל בעיה ולכל פה. מה שמביא רבים מבני ה-40+ במדינתנו הקטנה לנסות את הפתרון החדש שרפואת השיניים מציעה.

כשיצאתי לסיבוב מפגשים עם הדוקטורים והפרופסורים המובילים בארץ לרפואת שיניים, לא ציפיתי למה שאני הולך לראות, ויותר מזה למה שהם הולכים לספר לי.

במפגש הראשון שלי בקליניקה מפוארת לטיפולי שיניים, הרגשתי כאילו אני נכנס לבית מלון. הסדר, הניקיון, קבלת הפנים והשירות היו מרשימים ביותר. אבל, לא לזה הגעתי. המטרה שלי הייתה להבין כיצד (למען השם) אני יכול להפוך פה במצב מזעזע ושיניים מכוערות לפה עם חיוך ששווה מיליון דולר, כמילות השיר של אייל גולן. 

לבסוף הד״ר הכניס אותי למשרד לשיחה רצינית. בלי להסס התחלתי לחקור כשאני מנסה להבין מה בעצם ניתן לעשות היום כדי להשיג תוצאות מושלמות. האם לרופאי השיניים יש שיטות או מכשור שלא היה בעבר? למה אנחנו כל כך מפחדים מרופאי השיניים? והאם זה באמת אפשרי לסיים את כל הסיפור של השתלות השיניים והכאבים ביום אחד, אחת ולתמיד - איך זה שלא שמענו על זה עד היום?!

״כן גם בגיל 65 מגיע לי חיוך מושלם, אני נהנת שמסתכלים עלי ומחמיאים לי על החיוך שלי״

לפני שנתחיל, תוכל להסביר מה זה בכלל שתלים?
״שתלים, או שתלים דנטליים הם התקן דמוי בורג, המשמש לעיגון שיניים תותבות, כתרים או גשרים, שמטרתם להשלים שיניים חסרות או להחליף שיניים רקובות, עקומות או פגומות. שתלים דנטלים, העשוים סגסוגת טיטניום, מוברגים אל הלסת בהליך כירורגי פשוט, ואליהם מחבר רופא השיניים מבנה וכתר, או התקנים נוספים המעניקים למטופל שחזור של השן (או מספר שיניים), ואפילו של לסת שלמה.

בזכות שתלים דנטלים, ניתן ליצור ולשתול בפה של כל אדם חיוך מושלם בהזמנה אישית (ממש בוחרים איזה צבע שן רוצים) בלי להזדקק לתותבות נשלפות.

אגב, שתלים דנטלים נחשבים לבחירה המושלמת להפוך , וזאת הודות לאחיזה האיתנה בעצם שהופכת אותו לפתרון איכותי ויציב לאורך שנים רבות, המספק תפקוד ומראה בדיוק כמו של שיניים טבעיות. לאדם הסובל משיניים עקומות, מקולקלות או מחוסר שיניים, שתלים דנטלים יחזירו את התפקוד, את המראה של חיוך אסתטי, דיבור נאות, וכמובן את היכולת ללעוס.״ 

גם אני רוצה שיניים מושלמות >>

 

״שתלים דנטליים שעשויים נכון, יכולים להיות טובים יותר משיניים אמיתיות״

מה זה דורש ניתוחים ושינויים בעצמות? זה לא מסוכן?!
״ממש לא! למעשה, הליך השיקום על-גבי שתלים נחשב לעיתים פחות פולשני מהאפשרויות החלופיות הדורשות לעתים פגיעה בשיניים בריאות סמוכות. שתלים (כמובן ע״י רופא מקצועי ברמה גבוהה) הם הטיפול המושלם לאנשים שמפחדים מכאב או מאנשים שלא אוהבים טיפולים פולשניים״

אוקיי, ואיזה בעיות בפה אני יכול לפתור באמצעות שתלים דנטליים? 
״שאלה מעולה! אז קודם כל, שתלים דנטליים מאפשרים את שינוי צורת השיניים וכיווני השיניים כתחליף לטיפולי יישור שיניים. פעולה זו מיושמת באמצעות השתלת שיניים חדשות ישרות ואחידות. בנוסף, כמובן  שאתה יכול לשנות את היחסים בין השיניים ולהתאים אותן לצורות האסתטיות הנכונות.

עם שתלים דנטליים אתה יכול להחליף שיניים שבורות. דבר נוסף שהרבה אוהבים לעשות זה שינוי מיקום קו האמצע של החיוך. עוד אפשרות, היא להחליף שיניים בשתלים דנטליים כדי להחליף שיניים עם רווחים שנוצרו (במקרים כאלה אגב, שתלים מסייעים להגנה מפני עששת ולצמצום רגישות לחום וקור עקב שורשים חשופים). 

וכמובן… לדבר החשוב ביותר - הבהרת שיניים קבועה! להבדיל מהבהרה ״רגילה״ עם חומרים כימיים שמגבילות את התוצאה לזמן מוגבל, כאן, בעזרת שתלים ניתן לקבל הבהרה קבועה.״ כשאני שואל את הד״ר השני איתו אני נפגש, מה הם התנאים להצלחת התהליך, אני מקבל תשובות דומות…
״כדי שטיפול השתלים יצליח אתה חייב שהרופא יהיה מקצוען! החדרת שתלים דנטלים הוא תהליך קל ופשוט בידיים מיומנות! כי מעבר להשתלה של השתלים אתה צריך רופא שגם יהיה אחראי על השיקום שלהם, תהליך חשוב מאוד לאסתטיקה ולבריאות השן. עבור תוצאות ברמה הזאת הרופא חייב להיות בעל ניסיון רב.
במקרים רבים לצערי מגיעים אלי מטופלים שאחרי כמה חודשים או חצי שנה לאחר הטיפול השיניים התעקמו או שהן שוב כואבות.

דבר נוסף, הוא איכות המכשור. מכשור איכותי מאפשר לקצר את הליך ההשתלה ולבצעו בצורה מדויקת ונעימה יותר למטופל, ובמקרים רבים – תוך התערבות כירורגית מינימלית. 

והדבר  האחרון הוא איכות השתלים הדנטלים בעולם יש מעל 3000 יצרני שתלים דנטלים, אך השתלים הנחשבים לבטוחים לשימוש הם אלה שעברו את הבדיקות של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). מטופל צריך לשאול את הרופא שלו האם הוא מקפיד להשתמש אך ורק בשתלים העומדים בתקני ה-FDA (ארה”ב) ו-CE (האיחוד האירופי) ומאושרים לשימוש על-ידי משרד הבריאות בישראל.״

כשאני שואל את הד״ר האחרון בסיבוב הקליניקות שלי, האם אדם יכול להגיע למרפאה ולדעת בוודאות שהוא עושה סוף לבעיות השיניים שלו, אני מקבל את התשובה הבאה:
״תראה, אני אענה לך תשובה של רופא, בסופו של דבר לפני שמטפלים, הרופא חייב תמיד לפגוש את המטופל ולאבחן את הבעיה הספציפית שלו, לאחר מכן מחליטים לגבי הטיפול. אבל, כל מי שרוצה להשלים שיניים חסרות או כל מי שרוצה להחליף שיניים קיימות ואפילו פה שלם - אין ספק ששתלים דנטליים יתנו לו את הפתרון הרלוונטי ביותר. תראה, החיוכים היפים ביותר שראיתי עד היום, היו חיוכים של שתלים דנטליים. בנוסף, אני חייב לומר, שאפילו אני הצלחתי להתבלבל במקרים מסוימים בהם ראיתי חיוכים שמורכבים משתלים דנטליים ולא הצלחתי לזהות, כיוון שהשיניים היו נראות כל כך טבעיות

אני מוכרח לומר ששכנעתם אותי. מה הייתם ממליצים למי שרוצה לטפל בשיניים שלו מחר בבוקר ולסיים את זה בפעם אחת? 
הד"ר ענה לי: "למען האמת, לפני שהייתי ממליץ לאנשים שסובלים מכאבי שיניים או פה מקולקל לרוץ למרפאות ולהתחיל את הטיפול מחר בבוקר, אני אמליץ להם מאוד לקבוע פגישה חינמית ולשמוע את כל הפרטים לגבי טיפול בפה שלהם ספציפית. חשוב שאת הפגישה הם יבצעו עם רופא מקצועי שיודע לתת שירותי שתלים דנטליים ברמה גבוהה.

חשוב לעזור לאנשים שלא מספיק מבינים בעולם רפואת השיניים החדשני או לאלה שעדיין מפחדים לטפל בשיניים אחת ולתמיד. אין שום סיבה הגיונית שבמציאות של היום, אנשים ימשיכו לסבול מכאבי שיניים כי הם מפחדים מהרופא. מי שיגיע לפגישה עם רופא מקצועי (בחינם כמובן) יכיר דרך מעולה להיפטר מהכאבים שלו אחת ולתמיד, ולהשיג לעצמו את החיוך המושלם בצורה מהירה ונטולת כאבים."

גם אני רוצה שיניים מושלמות >>