הרובין הוד המודרני: אחרי שבקושי סיים 3 יחידות מתמטיקה, הישראלי הזה עושה קריירה מפוארת (ומשכורת שמנה) מהצלת מאות משפחות רגע לפני החתימה הכלכלית החשובה בחייהם

הכירו את שמעון שטרית (39), פרמדיק לשעבר ומי שהפך לבעלים של החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות. אחרי שהציל חיים של מאות ישראלים במצוקה, הוא עושה זאת שנית ומחלץ אותנו מ"מלתעות" הבנקים למשכנתאות, רגע לפני שיחרצו את גורל עתידנו הכלכלי. שטרית לא חושש להילחם בבנקים וחושף בלהט את 'התכנית' שלטענתו עשויה להפוך כל אדם בישראל ליועץ משכנתאות רווחי שמשתכר 15-20 אלף שקלים בחודש תוך 60 יום מהיום (גם למי שאינו חמוש בתואר אקדמי). רובין הוד אמיתי כבר אמרנו? יצאנו לשטח כדי לבדוק במה מדובר.

"מי יעצור את הבנקים למשכנתאות?" בשנת 2018 נטל על עצמו הציבור בישראל משכנתאות בשווי מצטבר של כ-60 מיליארד שקלים, סכום אדיר לכל הדעות ונראה כאילו אין מי שיעצור או ירתיע את הציבור מנטילת אותן הלוואות. זה בהחלט העיר משלוותו את שטרית, מי שדבק בו הכינוי "רובין הוד של עולם המשכנתאות" שהחליט להרים את הכפפה, להילחם לבדו מול כל הבנקים למשכנתאות ולחשוף בפנינו איך כל אדם בישראל יכול לנטרל את "עוקץ הבנקים", להפוך ליועץ משכנתאות רווחי ולעשות את זה כבר בתוך 60 יום. 


שטרית: "לקחת משכנתא לבד בלי ליווי של יועץ זה כמו להתייצב למשפט פלילי בלי עורך דין"

תגיד, יש דרך לעצור או להרתיע את הציבור מלקחת על עצמו סכומי עתק במשכנתאות? 
"בוודאי, לדרך הזאת קוראים בואו ותהיו יועצי משכנתאות. אבל אתה לא רוצה לעצור את הציבור מליטול משכנתאות, אתה כן רוצה לעצור אותם מנטילה עצמית של אותן משכנתאות ומהתמודדות מול פקידי הבנקים, שמעניקים להם משכנתאות בתנאים גרועים להחריד. כאלה שמחריבים את העתיד הכלכלי של המשפחה שאותה הם מתכננים להקים. עכשיו, מי שיהיה זריז וישתחל אל הענף הזה רגע לפני שהרגולציה והחסמים מגיעים אליו - יוכל להבטיח לעצמו עתיד עם מקצוע מכובד ורווחי. זה נכון שמשכנתא היא מוצר פיננסי מסוכן, כולנו יודעים שמסוכן לקחת הלוואות בסכומים גדולים ולפרוש אותם על עשרות שנים עם החזרים של אלפי שקלים בחודש, אבל כשחוסר הידע של הציבור מצטרף לעובדה שאנחנו נפגשים עם המשכנתא פעם אחת בחיים בדרך כלל, זה גורם לנו להגיע לבנק בעמדה נחותה ולקחת הלוואה שלא מתאימה לנו.

התוצאה היא התחייבות לריביות גבוהות ומיותרות, שגוררות אחריהן החזרים של עשרות ומאות אלפי שקלים בתנאים שלא מיטיבים איתנו בלשון המעטה - ומלווים אותנו בשנים המשמעותיות ביותר בחיינו".

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


אז מה אתה מציע בעצם, שאף אחד לא ייקח יותר משכנתא?
"תרשה לי לחדד את הנקודה. אנשים ימשיכו לקחת משכנתא תמיד, אבל אני רוצה שהם יעשו את זה כמו בארצות הברית. לדוגמה, כשלידם יושב יועץ משכנתאות שדובר את השפה של הבנק, שיודע לזהות הצעה גרועה בשנייה שהפקיד בבנק מגיש אותה ללקוח. זה קורה מהסיבה הפשוטה שלציבור אין מושג בריביות ותמהילים של הלוואות. הציבור חושב שאם אחרי מיקוח הבנק מוזיל את ריבית ההצעה בעשירית האחוז - אז זה מה שיציל אותנו בחיים.

אבל זה לא נכון, כי מה שיציל אותנו בחיים זה שינוי התמהיל של המשכנתא, ואת זה יודע כל יועץ משכנתאות שמתמקח בשם הלקוח על תמהיל ההלוואה ועל הריבית שמציע הבנק. זוהי הדרך היחידה שמוציאה את הלקוחות עם משכנתא ראויה, כזאת שבשורה התחתונה חוסכת להם עשרות ומאות אלפי שקלים, וכל זה קורה מהסיבה הפשוטה שהכוח האמיתי נמצא בידיים שלנו ולא של הבנקים. את זה יודע כל יועץ משכנתאות, ותמורת הידע הזה הוא גובה עמלה ממוצעת של כ- 6,000 שקלים מכל תיק".

תגיד, הבנקים למשכנתאות לא יכעסו על ה"רובין הוד" שמלמד איך לנגוס ברווח שלהם?
"האמת היא שאני גאה להיות הרובין הוד של עולם המשכנתאות. אני גם יכול להגיד לך שהכעס צריך להיות מופנה כלפי הבנקים למשכנתאות ולא אליי, אני כאן כדי שאנשים ידעו שהם יכולים לנטרל את עוקץ הבנקים, ולהרוויח בזכות זה מכמה כיוונים שונים. קודם כל הם עוברים קורס זריז איך להיות יועצי משכנתאות, שזה מקצוע מאוד מבוקש ורווחי בישראל, ועל הדרך אני עוקר להם מהשורש חלק מהמיתוסים שאופפים את עולם ייעוץ המשכנתאות. מיתוסים בסגנון של "חייבים להיות אקדמאים עם תואר כדי להצליח בתחום", או "אנשים לא באמת לוקחים משכנתא בבנק עם ייעוץ" והטעות הגורלית של כל כך הרבה ישראלים שחושבים שאנשים לא אוהבים לשלם על ייעוץ, או שצריך להיות טוב במתמטיקה וכלכלה כדי להיות יועץ משכנתאות - וזה לא נכון בכלל. המציאות היא שמדובר במקצוע מבוקש שכל אחד יכול ללמוד ולהיות יועץ משכנתאות מוסמך כבר אחרי 60 ימי הכשרה".


שטרית: "לעצור את החגיגה של הבנקים, להציל את הציבור ולהרוויח 10-30 אלף שקל בחודש"

אתה טוען שאפשר להרוויח עשרים אלף שקל כיועץ משכנתאות תוך 60 יום בלי תואר ביד?
"ברור שאפשר, אבל כדאי מאוד להזדרז. אני אומר את זה כי ענף "ייעוץ המשכנתאות" הוא פרצה פיננסית, זה אומר שאין עליו רגולציה ונכון לרגע זה אין צורך לעבור מבחנים של אף רשות, וזה רק עניין של זמן עד שהרגולציה תגיע ולא יהיה קל להפוך ליועץ משכנתאות כמו היום. זה מה שקרה בתחומי הביטוח והתיווך, וזה מה שיקרה בעולם ייעוץ המשכנתאות תוך כמה שנים. רק מי שיקפוץ על העגלה המתרחקת הזאת עכשיו, יוכל להשיג בקלות יחסית את הידע והיכולת לעסוק בתחום ייעוץ משכנתאות. זה אומר גם לסדר לחברים או למשפחה משכנתא בתנאים מעולים ועל הדרך גם לעשות משכורת שלישית. זה ממש כמו לקנות מניות של גוגל בשנת 2004".

הבנתי את הצורך במהירות, אבל איך יועץ משכנתאות מרוויח 10-30 אלף שקל בחודש?
"זאת ההבטחה שלנו והיא לא הבטחת שווא. אני גם לא תולה את המספר הזה במזל, אלא בהבנה שברגע שלקוח משלם 6,000 שקלים על תיק משכנתא ממוצע, כל מה שנשאר ליועץ המשכנתאות לעשות זה למצוא 3 או 4 לקוחות בחודש כדי להרוויח את הסכומים האלה. אם זה נשמע לך כמו משהו שקשה לעשות, אז אני מזכיר לך שאנחנו עם "חובב משכנתאות" ובשנת 2018 לבדה, הציבור נטל על עצמו משכנתאות בסכום מצטבר של כ- 60 מיליארד שקלים. סך הכל מדובר בכמות אדירה של כ-86,000 משכנתאות בשנה. זאת הסיבה העיקרית שאני מכשיר אנשים להיות "יועצי משכנתאות", אפשר להרוויח כאן כסף ולעשות את זה בעזרת קורס מקצועי שמועבר באינטרנט. אגב, בהכשרות שלנו יש כיום כ- 700 סטודנטים ורבים מהם כבר עובדים ומרוויחים יפה".

אתם מלמדים איך להיות יועצי משכנתאות, זה לא יפגע בכם כשבוגרים יתחרו על הרווחים שלכם?
"60 מיליארד שקל בשנה מגלגלים בשוק המשכנתאות ומתחלקים יפה מאוד בין כולם, כך שיש עוד הרבה מאוד מקום ליועצי משכנתאות. תאמין לי ש-350 יועצים שיש היום בארץ, לא מסוגלים לעמוד בביקוש של עשרות אלפי האנשים שלוקחים משכנתאות מדי שנה. יותר מזה, מדובר בתחום שנמצא בחיתולים שלו וזה הזמן הנכון להיכנס אליו. בארצות הברית אף אחד לא הולך לבנק משכנתאות ולוקח משכנתא בלי יועץ צמוד שמנהל את כל ההתקשרות מול הבנק. תקרא לו מצידי "האביר על הסוס הלבן", כי לאדם הממוצע אין מספיק ידע וכלים כדי להתמודד מול הבנקים למשכנתאות. זה דוד וגוליית רק בלי הסוף הטוב - הבנקים תמיד מנצחים ומכתיבים את החוקים ואת הריביות".

"מעבר לזה, ברגע שאני ארגיש שהלימודים פוגעים או נוגסים בפעילות שלנו אני אשקול את הצעדים שלי מחדש. אבל עד שזה יקרה, אני ממליץ מאוד לכל מי שמחפש מקצוע מכובד ורווחי, או מי שעומד לפני לקיחה או מיחזור של משכנתא - לעבור את הקורס הזה. כדי שבעוד חודשיים יהיה לך ידע מקצועי ותוכל לטפל לבד במשכנתא שלך, של בני המשפחה והחברים או כמובן לקוחות חדשים. אגב, עלות הקורס שווה לסכום שתשלם ליועץ שמלווה אותך, אז למה שלא תלמד בעצמך ועל הדרך יהיה לך גם מקצוע מבוקש ורווחי שיכול לשמש אותך תמיד, גם אם אתה לא עוסק בזה היום".


ככה לוקחים משכנתא: יועץ (בוגר הקורס) מלווה זוג צעיר בחתימה על משכנתא בבנק

תגיד, למי בכלל מתאים להיות יועץ משכנתאות?
"אני מרגיש שאנחנו עוזרים לאנשים שמחפשים מקצוע מכובד ורווחי ולא מתאים להם לחיות עם בוס על הראש, אנשים שכל מה שבא להם זה למצות את הפוטנציאל שלהם ולהרוויח סכומים של 10, 20 וגם 30 אלף שקל בחודש - בלי להיכנס עכשיו למסלול של 3 או 4 שנים באוניברסיטה ובלי לשלם עשרות אלפי שקלים על תואר. אבל גם אם אתה הייטקיסט שחושש מפיטורים ורוצה מקצוע שישאיר אותך באותה רמת הכנסה פחות או יותר, או פנסיונר שרוצה מקצוע מכניס ומתגמל גם לפנסיה - אז אתה מוזמן להצטרף". 

אנשים שעומדים לפני נטילת משכנתא גם יכולים להפוך ליועצי משכנתאות?
"כדאי להם אפילו מאוד לעשות את זה, מי שלוקח משכנתא יכול לעשות את זה בעצמו עם ליווי מלא שלנו והידע שהם ירכשו יעזור להם לחסוך את עלות הקורס והרבה מעבר לכך, אפשר ממש להרוויח מקצוע על הדרך, אבל זה מתאים גם לאנשי נדל"ן ומשקיעי נדלן - שלא יצטרכו לשלם כל פעם מחדש וילמדו אחת ולתמיד איך למנף את העסקאות שלהם עצמם".

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


מאיפה נובע הביטחון שתהיה עבודה בתחום למי שמצטרף לקורס?
"תכנית ההכשרה הופכת אותך ליועץ משכנתאות, אבל היא כוללת בתוכה 2 קורסים, האחד מקצועי שהופך אותך ליועץ משכנתאות והשני הוא קורס עסקי, קורס שמלמד אותך איך אתה לוקח את הידע ופותח עסק חדש, כולל ידע מתקדם בנושאים של איך לקדם את העסק, איך להביא לקוחות חדשים, איך לנהל זמן ולהקים תשתית מיתוגית שכוללת תסריטי שיחה, פולו אפ, שיווק למתקדמים, וובינרים, משפכי שיווק - ואיך ניתן להגיע להכנסה של בין 10 ל- 30 אלף שקל עם 3 או 4 לקוחות בלבד בחודש".

אני מודה שהתחלת לסקרן אותי, אתה יכול להרחיב על כל מה שמקבל מי שמצטרף?
"או קיי, מדובר בתכנית ליווי שנמשכת 60 יום בלבד וכוללת שלושה מפגשים אינטרנטיים בשידור חי, משימות על בסיס יומי, מעקב אישי של מנהל התכנית ושלושה מפגשים בסדנאות פרונטליות עם תרגול מעשי על תיקי משכנתא של לקוחות, החל משלב הפניה ועד הסיום - ומפגש סיום חגיגי שבו מלמדים איך מקימים עסק בייעוץ משכנתאות כולל סדנת מכירות".

"בשורה התחתונה אתה מקבל את הידע הכי עדכני והכי מקצועי שיש היום בתחום ייעוץ המשכנתאות, ובגלל שהקורס דיגיטלי, אתה יכול לחזור על כל שיעור ללא הגבלה, עד שתבין אותו לחלוטין, במקביל לקבוצת תמיכה וליווי שיש לנו בפייסבוק".

אז איך אפשר להצטרף לתכנית?
"לפני שאנשים מצטרפים לתכנית, אני מציע קודם כל לפנות כמה דקות כדי לצפות בסדרת הדרכות קצרה שהעליתי לרשת על כל עולם ייעוץ המשכנתאות, אתה לוחץ כאן על הקישור ונרשם לצפיה בחינם בסדרה".

<<לצפיה בסדרת הסרטונים (חינם ללא התחייבות) על עולם ייעוץ המשכנתאות לחצו כאן על הקישור>>

 

 


 

*אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה או התעשרות מתחום ייעוץ משכנתאות, ההצלחה של כל יועץ נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים נוספים.
כן יש לומר שמוצע קורס דיגיטאלי/פרונטאלי בסיום צפיית הסרטונים למי שיראה לנכון להצטרף לתחום ייעוץ המשכנתאות.
לעזרה או שאלות צור קשר: [email protected]