יצאה לחופשת לידה ולא חזרה: האמא הטרייה שהחליטה "לפטר את הבוס" והיום היא יועצת משכנתאות במשרה מלאה בפיג'מה מהסלון אצלה בבית

מוריה מישייב, החליטה לוותר על המסלול ה"רגיל" של נשים אחרות בגילה, ולהפוך לבוסית של עצמה. היא רק בת 26, אבל החליטה שתורה להגשים את עצמה ולא להתפשר בחיי העבודה ("רציתי להנות מהחיים, וזה לא משהו שהיה לי ככלכלנית"). בתור אמא צעירה, היא מצליחה לשלב בגמישות מעוררת קנאה בין חיי המשפחה, גידול הילד וקריירה מצליחה כיועצת משכנתאות. האם יש כאן בשורה חדשה לציבור האמהות בישראל? יצאנו לבדוק.

מוריה מישייב (26) לא מזמן קיבלה את התואר הנחשף מכל: ״אמא״. למרות כל הבעיות החדשות, האחריות והמחויבות לפרנסה עבור הזאטוטה החדשה בבית, עושה רושם שלמישייב אין דאגות בחיים, רושם שרק הולך ומתחזק כשהיא מתחילה לדבר. 

מהרגע שהיא מתיישבת על הכורסא מולי החיוך לא נמחק מפניה. אולי כי לא מזמן שמעה את הילד אומר את המילים הראשונות, אולי כי היא עומדת לצאת לטיול מפנק בחו״ל עם הבעל או אולי בגלל שהיא לראשונה מרגישה שהקריירה החדשה בדרך לשנות לה את החיים. מה שבטוח, האנרגיות והחיוך הזה הוא משהו שלא רואים אצל כל אמא חדשה (ומותשת) בישראל.


מוריה מישייב: ״מספיק תיק וחצי של ייעוץ משכנתא בכמה שעות עבודה כדי להשתוות למה שהרווחתי במשרה מלאה ככלכלנית״

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


תגידי, איך אמא צעירה מחליטה ככה באומץ לעשות "כיוון מסלול מחדש"?
״תראה, ה'אמא' הזאת הייתה אחת שלא מבינה כלום בייעוץ משכנתאות עד סוף ההריון, עובדת כל יום מ8:00-17:00 בתקווה להצליח לשרוד את חופשת הלידה, ואולי יום אחד בעתיד לקנות דירה ממשכורת שבקושי מספיקה לשכירות ומילוי המקרר. האמת, שנים העדפתי להימנע מהגדלת ראש, אבל כשהבנתי שבכל רגע הולך להיות לי עוד פה להאכיל עשיתי את הצעד, מה שאגב מוכיח שכל אחת יכולה.״

ואיך זה להיות גם אמא במשרה מלאה וגם יועצת משכנתאות? איך זה מסתדר??
"זה כל היופי. פעם הייתי נוסעת לעבודה (בבני ברק) שעה לפחות כל בוקר שאני עומדת בפקקים, קורעת את עצמי משרה מלאה 9 עד 6 כל יום ומסיימת את החודש עם בקושי 7000 שקל נטו בכיס. היום את הסכום הזה אני יכולה לעשות עם לקוח וחצי ובכמה שעות ספורות. זה שינוי שקשה להסביר במילים.

בגלל שבתחום הזה מקבלים כסף על מומחיות ולא על שעות (ממש כמו עורך דין או רופא), אפשר להרוויח גם 600 שקל לשעה שזה מטורף. והסכומים החדשים האלה, מאפשרים לי להיות אמא במשרה מלאה. אני מחליטה מתי אני קמה, מתי אני עם הילד, מתי אני עובדת.

למשל, אחרי הראיון איתך אחותי מגיעה הביתה, וסידרתי את הדברים ככה שאני אעזוב הכל ואני אהיה רק איתה. זה משהו שלא יכלתי לעשות בתקופה שהייתי שכירה. בזכות הייעוץ אני סוף סוף חופשיה ומאושרת, יש לי גמישות ושקט נפשי שלא היה לי שנים."

רגע... ייעוץ משכנתאות? אבל יש יועץ בבנק למה צריך אותך?
״כשאני התחלתי אמרתי בדיוק את זה… מי צריך בכלל יועץ משכנתאות? מי ישלם ליועץ משכנתאות? הרגשתי שזה עוד סוכן 'שוקה' כזה שעושה קומבינות על אנשים. היום אני יכולה להגיד בפה מלא שיועץ משכנתאות זה אחד המקצועות הכי מבוקשים ולא צריך להביא אפילו שקל אחד מהבית כדי להתחיל את העסק. אפשר לעשות את זה בלי כסף בכלל, צריך רק אומץ ורצון.״

נו אז גלי לנו… איך את מצליחה איפה שכולן מפחדות לנסות?
״אם להגיד את האמת… אין שום סיכון. בתור אחת שעשתה שנים של לימודים (תואר במנהל עסקים) ושפכה עשרות אלפי שקלים שנזרקו לפח, פה זה לא היה מפחיד כי לא הייתי צריכה לסכן שום דבר. מעבר לזה, ברגע שנצמדים לשלבים לפי מה שלמדתי בתוכנית ולא סוטים 'ימינה שמאלה' אין שום קשיים - הכל מחושב כמו מסלול של וויז. למעשה, תוך 60 ימים סיימתי את הלימודים שלי (בלי מבחני לשכה וכו׳), והיום זמן קצר אחרי הקורס אני כבר עם 3 לקוחות ראשונים, צוברת מהר ניסיון, ובקרוב יתחילו להגיע הסכומים הגדולים באמת.

תביני, כל מה שצריך לעשות כדי להבטיח הכנסה חודשית יציבה במינימום זמן ומאמץ, זה להיצמד ל-7 שלבים פשוטים. והכל מאוד מובנה - השלב הראשון הוא שלב היסודות, ובו לומדים את כל המונחים בתחום. אחר כך לומדים את 32 המסלולים השונים ללקיחת משכנתא ואת סוגי המשכנתאות, ובסוף את הבטחונות שהבנקים מבקשים. לא צריך להיות גאון גדול כדי להצטיין בתחום הזה, ובטח שלא גאון מתמטיקה.

רק לשם דוגמא, שמעון שטרית (המנטור שלי) שכבר ראה יותר מ-1500 לקוחות ותיקי משכנתא בחייו, לא עשה 3 יחידות מתמטיקה ואין לו בכלל תעודת בגרות."


״3 לקוחות בחודש מכניסים לכיס 18 אלף שקל, תראי לי עוד מקצוע שאפשר להרוויח ככה בתור שכירה״ 

מעניין, ממש סיקרנת אותי - איזה פעולות צריך לעשות כדי לגרום ללקוחות להגיע?
״שאלה טובה, אני אענה לך ככה על קצה המזלג… בגדול, התחום של 'הבאת לקוחות' מתחלק ל-2. החלק הראשון הוא כמובן שיווק. בשיווק הדבר הראשון שאת חייבת להבין זה: מי הקהל שלך? למי את מוכרת? ברגע שאת מבינה את זה הכל הופך להיות פשוט יותר כי קל לך לפנות לקהל בפרסום שתעשי בהמשך…

אם לדוגמה הקהל שלך הוא גברים בני 50 שמתעניינים במחזור משכנתא, את יכולה לכתוב פוסט בפייסבוק ״אדוני, עברת את גיל 50 ואתה חייב למחזר את המשכנתא שלך?״ מיד את תמשכי את תשומת ליבו כיוון שזה יהיה בדיוק כמו לקרוא לו בשם הפרטי. לאחר מכן צריך להניע אותו לפעולה, כלומר לגרום לו להשאיר פרטים.

לאחר מכן מגיע החלק השני שהוא החלק של המכירה. בהתחלה ששמעתי שיש שלב שנקרא שלב המכירה נלחצתי מאוד. חשבתי לעצמי, מה? אני? למכור? מה הקשר?? אבל לאחר מכן הבנתי כמה נתונים שסידרו לי את הראש. הראשון, שיש 9 מיליון אנשים במדינת ישראל ושלמעשה כמעט 50% מהם יקחו משכנתא מתישהו בחיים בין אם זה דירה ראשונה, מחזור משכנתא או השקעה בנכס לפני הפרישה. הנתון השני הוא, שבכמה פעולות פשוטות אפשר לעזור לאנשים שאנחנו יכולים לחסוך להם מאות אלפי שקלים במשכנתא - מה שהיועץ בבנק לעולם לא יעשה עבורם.

הנתון השלישי הוא, שיש מעט מאוד יועצי משכנתאות בארץ (כמה מאות בודדות) מה שאומר ביקוש מטורף של מיליוני ישראלים והצע כמעט אפסי. והנתון הרביעי והאחרון זה שיש דרך מסודרת למכור לאנשים את ייעוץ המשכנתא שעובדת כמעט תמיד. מה שגורם בסופו של דבר ללקוחות לזרום כמו נהר לתוך העסק. הלקוחות נמצאים בכל מקום, לא צריך להיות איש מכירות מפולפל כדי להביא עבודה."

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


מדהים, וכמה אנשים באמת מוכנים לשלם על הייעוץ הזה?
״זה כמו שתשאלי אותי כמה את מוכנה לשלם כדי שאני אתן לך 200,000 שקלים ביד? כנראה שלא מעט. בשורה התחתונה רוב יועצי המשכנתאות לוקחים מהלקוחות כ6,000 שקלים. מה שאומר, 2 לקוחות בחודש הם הכנסה של 12,000 שקל. 3 לקוחות ואנחנו כבר ב-18 אלף. והם תמיד משלמים באהבה ובכיף, למרות שהעבודה שלנו לא כל כך קשה, הלקוחות בדרך כלל מרגישים שקיבלו הרבה יותר ממה ששילמו (זה כי אנחנו ממש משנים להם את החיים). זה מתבטא בכך שלא פעם מגיעים אלי או לקולגות שלי לקוחות ונותנים לנו זר פרחים או חבילת שוקולד.״

וואו נשמע טוב, האם גם אני יכולה להצליח בעולם הזה? מה אני צריכה לדעת?
״ברור. כל אחת יכולה ללמוד ייעוץ משכנתאות. לא צריך תואר, לא צריך להיות גאון גדול, לא צריך הרבה כסף וגם לא צריך להשקיע הרבה זמן. כל מה שצריך זה שיהיה לך 3 דברים - הראשון זה רצון אפילו רעב להצליח, השני זאת מטרה מול העיניים והשלישי זאת יכולת התמדה. כל הקולגות שלי שהצליחו בתחום תמיד מספרים על 3 העקרונות האלה כמשהו שליווה אותם לאורך כל הדרך עד להצלחה.״

אם תמשיכי בקצב של מה שאת עושה היום, איפה את רוצה להגיע בעוד 5 שנים מהיום?
״עוד 5 שנים הייתי רוצה להעסיק עוד 4-5 עובדים, כשכל אחד מהם מקבל לפחות 10 לקוחות בחודש ועסק שמגלגל כמה מאות אלפי שקלים מייעוץ משכנתאות. אני בטוחה שייעוץ משכנתאות יכול לקחת אותי לשם אם אני אעשה כל מה שלמדתי, לא אפחד ואמשיך בדרך שלי בלי לעצור - אני לא רואה שום סיבה שלא.

בנוסף, הייתי רוצה להגיע למצב שאני קונה דירה לעצמי בכסף שאני הרווחתי, בלי משכנתא. בנתיים יש לי קצת זמן כי ידוע שדירה נורמלית בארץ לא יורדת מ-2.5 מיליון שקלים. קשה לי להגיד במדויק תוך כמה זמן אני אגיע לדירה משלי אבל אני בטוחה שזה יגיע, ככל שאני עוזרת ליותר אנשים להשיג בית משלהם אני מרגישה קרובה יותר להשיג את הבית שלי. אני גם מאמינה שככל שאת נותנת מעצמך יותר ככה את תקבלי, ובתחום הזה של ייעוץ משכנתאות יש סיפוק אדיר של נתינה. בכל יום את מצילה אנשים מההחלטה הכי חשובה שהם הולכים לקחת בחיים. החלטה שתשפיע על כל מהלך חייהם.״

תקשיבי זה מדהים! עשיתי לי חשק גם, אם אני רוצה לעשות את הצעד הראשון בתחום… איך אני מתחילה?
"לא הייתי אומרת לך למהר ולקפוץ ישר למים, את יכולה לעשות את המיני קורס החינמי שאני עשיתי של ״איתנים״, להבין איך העולם הזה עובד ואז לעשות את הצעד הראשון."

למיני קורס החינמי של ״איתנים״ לחצו כאן >>>

 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה או להתעשרות מתחום ייעוץ המשכנתאות, הצלחתם של כל יועץ/ת נמדדת עפ"י יכולתם ומקצועיותם האישיות בלבד. יש לציין שמוצע קורס דיגיטאלי/פרונטאלי בסיום צפיית הסרטונים למי שיראה לנכון להצטרף לתחום ייעוץ המשכנתאות. לעזרה או שאלות צרו קשר: [email protected]