“לאן נעלמו הכאבים?” כ - 7,000 ישראלים מאושרים שמו קץ לכאבי הרגליים, הגב ועמוד השדרה בלי כדורים וניתוחים

תקווה. זאת המילה המדויקת לתאר את המציאות של אוכלוסיית הסובלים מכאבי רגליים, גב וצוואר. אם התרגלתם להעביר את החיים בהתרוצצות בלתי פוסקת בין רופאים, מטפלים ומשככי כאבים - תכירו את הישראלים (מעל 7,000) ש"רצים" כל בוקר לעבודה עם חיוך על הפנים, מאושרים ועם תפקוד מלא 100% אחרי שגילו את עולם המדרסים האורטופדיים. מופתעים? גם אנחנו, אז יצאנו לבדוק.

כשפגשתי את דוד אסולין לראשונה, לא הבנתי שמדובר במהפכה.

מולי עומד אדם נעים הליכות שמאחוריו 10 שנות ניסיון בתחום המדרסים האורטופדיים, ולפניו חזון אחד בלבד - לשנות את מי ששגרת חייהם מלווה בכאבי תופת והגיע זמנם להיפטר אחת ולתמיד מכאבי צוואר וראש מסחררים, מכאבי רגליים וגב משתקים, מדורבנים, בעיות פלטפוס או עמוד שדרה - וכל זה ללא ניתוחים, כדורים וטיפולים מיותרים אלא בעזרת מדרסים אורטופדיים מהפכניים.

אסולין הוא מי שעומד מאחורי פיתוח טכנולוגיה חדשנית פורצת דרך בתחום המדרסים, והשיחה בינינו מתנהלת לצד מכשיר מיוחד פרי פיתוחו. מכשיר שלדבריו "שכלל את מה שהיה מנת חלקם של חברות המדרסים המובילות בעולם" לכדי תגלית שאותה הוא חושף בסדרת וידאו שתעורר בוודאות לא מעט הדים בתעשיית הטיפול בכאבים כולה. כעת, הגיע הזמן לברר למה הוא עושה את זה?

"יש בתחום הטיפול בכאבים בעיה מאוד גדולה" הוא אומר. "עשרות אלפי אנשים סובלים מבעיות גב, ברכיים וצוואר כאשר חלק סובלים מ״דורבן״, פלטפוס או אולפוס ובזמן שאנחנו מדברים, הם מרותקים למיטה עם כאבים. זה פוגע בתפקוד היום יומי שלהם, משבית אותם, ובמקרים רבים מונע מהם זמן איכות עם הילדים והמשפחה. ימים שלמים הם סובלים כאב חותך שעובר מכפות הרגליים עד הצוואר והראש. כאבים שמשתקים אותם ומנהלים להם את החיים, במקום שהם ינהלו אותם ויחזרו הביתה אחרי יום עבודה לשחק ולהרים את הילדים על הידיים, או לצאת לסיבוב ריצה קצר כמו פעם. הם כואבים, תשושים ורק רוצים לנוח מהכאבים. הם סובלים ולא מבינים מה מקור הבעיה, ולצערי הם חושבים שבגלל שהם הגיעו לגיל 50 זה נורמלי לסבול. אז הם רצים לקנות נעליים יקרות עם רפידות, מתחילים לקחת משככי כאבים מאוד חזקים, חלקם אפילו מקבלים זריקות בגב ועוברים ניתוחים מסובכים. כל זה פוגע משמעותית לאותם אנשים באיכות החיים, ועולה להם בהרבה מאוד בריאות, זמן וכסף".

אתה מתאר מציאות קשה של סבל וכאב בזמן שהם מתפללים למצוא רופא שיציל אותם
"נכון, אבל הם חושבים שהם סובלים כי הם בני 50 והגוף זה לא מה שהיה פעם, בזמן שכאבי התופת שמהם הם סובלים, ממש לא תלויים רק בגיל ולא בשום דבר אחר. הכל מתחיל ונגמר בעובדה שמנח כף הרגל שלהם לא מאוזן. זו תופעה שכיחה שגורמת לכך שעמוד השדרה יושב על רגליים לא ישרות, הוא מתעקם ונפגע - וזה מה שגורם לשרשרת כאבי תופת, שברוב המקרים ממשיכה כששולחים אותם לכיוון של נטילת תרופות, בזמן שאין תרופה שיכולה לשנות מנח של כף רגל. זה ממש כמו לשים פלסטר אחרי שמישהו ירה לך ברגל. זה לטפל בסימפטום ולא בשורש הבעיה. כשזה כמובן נכשל, הם ממשיכים להתרוצץ שנים בין רופאים ומטפלים, עד שהם מוצאים את עצמם ברשימת המתנה ארוכה ומייגעת לניתוח שבכלל לא בטוח שהם צריכים לעבור".


(בתמונה: מטופל של ניו פיט מקבל הדרכה על כף הרגל שלו)

לצפייה בסדרת סרטוני הסברה על מדרסים לחץ כאן


אתה מצפה שמי שסובלים מכאבים לא ילכו לרופא מומחה ויטפלו בעצמם? זה לא מציאותי. 
"זה לא מה שאמרתי. אני אומר שאחוז גבוה מכאבי הצוואר, הגב התחתון, הכתפיים והברכיים  נובעים מהבסיס, מהיסוד - מכפות הרגליים, מעיוות ב"מנח כף הרגל" ומדובר בבעיה שזוג מדרסים אורטופדיים שנעשים בהתאמה אישית (עם הטכנולוגיה שיש בידינו היום) יכולים לסייע לפתור. עכשיו, אני יודע שזה נשמע כמו פתרון קל ופשוט מדי, כנראה שזאת גם הסיבה שרופאים לא שולחים את ציבור הסובלים מכאב לקנות מדרסים אורטופדיים ולא פותרים את כאבי התופת שלהם".

אתה באמת מצפה מרופא בכיר להסתכן ולשלוח אדם שסובל 20 שנה מכאבי תופת בגב לקנות מדרס במקום לעשות ניתוח?!
"אני ממש לא מאשים את הרופאים! להיפך! כל רופא עושה כמובן כמיטב יכולתו. כל אורטופד כאשר ייתקל באדם שסובל מכאבי גב חמורים, שיכולים לנבוע ממגוון סיבות, החל משריר תפוס ועד לפריצת דיסק, יפנה מן הסתם קודם כל לטיפולים שמרניים על פיהם למד שצריך לטפל בבית הספר לרפואה. יש מגוון דרכים לטפל בכאב, זריקות או משככי כאבים שככל הנראה יובילו למסלול ידוע מראש שמסתיים בניתוח. זה מה שהרפואה אומרת. בעוד שטיפול כזה יכול להישמע הגיוני, בפועל הוא מיותר לטעמי. ניתוח כזה הוא טיפול שבמקרה הטוב מטפל בסימפטומים ולא בבעיה, ולצערי הכאבים חוזרים למרות הניתוח, ומכאן הדרך קצרה להשלמה עם גזירת הגורל לחיות עם כאבים, מבלי לדעת שהפתרון לכל הצרות נמצא ממש כאן, מרחק של 40 דקות מהרגע שהוא נכנס אליי ועוד תקופת הסתגלות קצרה - עד שהוא עומד על הרגליים".

אתה רוצה להגיד לי ש-20 שנות כאבים בחוליות הצוואר יכולים להיעלם סתם ככה בעזרת זוג מדרסים?
"בהחלט! חבל שאתה לא יכול לראות איך אנשים חוזרים אלינו עם אושר בעיניים אחרי שסבלו כל כך הרבה כאב בחיים שלהם. מודים לנו שוב ושוב. האמת היא שאתה יכול לראות, חלקם שולחים לנו סרטונים שלהם. זה הקסם הזה שבפשטות. אני מדבר איתך על בנאדם שאומר לאשתו "תקשיבי, לא כואב לי! באתי לפה ולא יכולתי ללכת לשירותים, אני לא מאמין שלא כואב לי״, אני מדבר איתך על גברים בגיל 50 שהולכים לי פה הלוך וחזור ומתקשרים לילדים שלהם ואומרים להם בטלפון שכבר הם מרגישים שונה ושכואב להם פחות", למרות שתהליך ההחלמה וההתאמה של המדרס לרגל אמור לקחת כ-3 שבועות".

שמע, זה מדהים. אז רק שאבין, מהיום כל פעם שכואב לי הגב או הצוואר הפתרון שלי זה מדרס?
"מדרס לא בהכרח יכול לפתור כל בעיה רפואית. אם אתה סובל מפריצת דיסק חמורה או שיש לך עקמת מלידה - המדרס לא יעלים את פריצת הדיסק, אבל הוא כן יכול להקל עליך בזכות זה שהוא מפזר את הלחצים שמופעלים על העקמת או על הדיסק הפגוע שלך, כי הוא מאזן לך את "מנח כף הרגל". אני אומר לך שזה לפעמים נראה כמו קסם בגלל השיפור המיידי, אבל זה לא אומר שמדרס הוא כלי שפותר כל בעיה רפואית. הוא פשוט מקל מאוד על חלק מהבעיות, פותר ויכול לסייע בפתרון של חלק גדול מהבעיות התלויות ביציבת הגוף ובמנח כף הרגל - כגון בעיות רגליים, ברכיים, אגן וגב. 

אתה חוזר על זה שהרבה אנשים סובלים בעצם מ"מנח כף הרגל", מה זה?
"מנח כף הרגל זו הצורה שבה כף הרגל מונחת במצב הטבעי. לרוב מי שמגיע אלינו וסובל מכאבים, נמצא במצב לא אידיאלי מבחינת מנח כף הרגל. כל כף רגל שונה מחברתה, כך שאפילו אצל אותו האדם, כף רגל ימין שונה מכף רגל שמאל, ואנחנו נתקלים במקרים של  קריסה של קשת כף הרגל שיוצרת 'מנח שגוי', שבו כף הרגל מאבדת את הקימור הטבעי שלה ומשתטחת במגע עם הקרקע. קריסה כזו עלולה להוביל לעומס מצטבר על הברכיים, הגב והאגן. ויש גם מצב הפוך, קריסה של הקשת החוצה. קריסה כזו יוצרת עומס על הקרסוליים והעקב. 


(בתמונה: צורות קריסה שונות של כף הרגל לעומת מנח תקין של כף הרגל משמאל)

אסולין מוסיף ואומר ש"מדובר בתהליך שרשרת שלם שמשפיע על כל הגוף. בקריסה, הקרסול ממש נכנס פנימה לכיוון הרצפה וגורם לכך שהברך נכנסת פנימה גם היא ואחריה האגן יורד למטה, עמוד השדרה מאבד את האיזון - וזה מייצר לחץ על החוליות ועל אזור הצוואר. נסה לדמיין בניין שהקומה הראשונה שלו עקומה, זה ממש אותו הדבר כמו הגוף שלנו. זה בניין מסוכן ולא יציב".


אסולין: "נסה לדמיין בניין שהקומה הראשונה שלו עקומה, זה ממש אותו הדבר כמו הגוף שלנו, זה בניין מסוכן ולא יציב"

אהה, אז כל הצרות מתחילות משורש היציבה שלנו... מודה שלא חשבתי בכיוון הזה. מה הצעד הראשון שצריך לעשות בדרך למדרס אורטופדי?
"תשמע, כדי להביא את הרגל לאיזון מושלם, צריך להגיע לאחת הקליניקות שלנו ולבצע אבחון של כף הרגל. בקליניקה אנחנו בודקים איך אתה עומד, איך אתה הולך ומה מצב קשת כף הרגל שלך. זאת בדיקה שנמשכת משהו כמו 10 דקות ואנחנו משתמשים במכשיר משוכלל שמצלם את הרגל ב-3 מצבים שונים, ומגלה לנו איך הרגל עומדת על הרצפה, איך הלחצים מתפזרים ומה צריך לעשות כדי לאזן אותם. מדובר באבחון של ממש, הנעשה על ידי מומחה שבודק אותך ובונה לך את המדרס במקום. זה איש מקצוע שעבר הכשרה בתחום האורטופדיה והמדרסנות, והוא עובר הכשרות והדרכות אחת לתקופה אצל רופא כירורג פודיאטור מומחה".

וכמה זמן עובר עד שהמדרס מוכן?
"השאלה הזאת תמיד מצחיקה אותי. כי מה שמקובל בכל מקום אחר, זה ששולחים את המדרס למפעלים מרוחקים והוא לא מיוצר במקום על כף הרגל של הלקוח. זה אומר שטביעת ספוג מכף הרגל נשלחת לייצור, וכשהיא מאבדת את הדיוק העדין שלה בדרך, זה בא על חשבון בריאות הלקוח. מדובר בתהליך שאורך מספר שבועות, ובסופו מתקבל מדרס שלא מותאם ב- 100% לרגל. אצלנו אין את המסלול הזה ששולחים תבנית למפעל שמייצר את המדרס ואז זה חוזר לבדיקה, ואז שוב נשלח לתיקון וחוזר חלילה… השיטה שלנו פותחה על ידי האורטופדים ופיזיוטרפיסטים הטובים ביותר בתחום, ואחוזי ההצלחה שלנו עומדים על יותר מ- 90%. אין תקדים כזה בכל העולם. אני מדבר איתך על מדרס דינמי, דק, שבולם זעזועים ועשוי מחומר גלם משובח ואנטי בקטריאלי. זה מדרס אורטופדי שנעשה בהתאמה אישית במקום".

לצפייה בסדרת סרטוני הסברה על מדרסים לחץ כאן


"היום אתה נכנס לקליניקה שלנו ומי שמטפל בך זה המומחה שמכין את המדרס. הוא מבצע אבחון של כף הרגל, בודק איך אתה עומד, מנתח את תבנית ההליכה שלך, בודק את קשת כף הרגל ומעלה אותך על מכשיר מיוחד שמצלם את הרגל ב-3 מצבים, כדי שנדע בדיוק מהו פיזור הלחצים ואיך הרגל עומדת על הקרקע. אחרי 40 דקות גג, אתה יוצא עם מדרס מותאם אישית, שכל מה שנשאר לך לעשות זה להוציא את הרפידה של הנעליים, לשים שם את המדרס ואתה יוצא בהליכה זקופה. ולמרות שבשבוע הראשון אתה משתמש בו מעט ולא רץ למרחקים, המציאות היא שלוקח שבוע עד שלושה שבועות להסתגל למדרס וזהו. משם אתה מגיע לביקורת פעם בחצי שנה כדי לוודא שהכל תקין".

רגע, אדם שסובל מכאבים בצוואר לא יכול פשוט ללכת לבית מרקחת או לכל סופרמרקט ולקנות מדרסים? 50 שקל מדרס חדש וסגרנו עניין.
"לקרוא למוצרים שתלויים על המדף בסופרמרקט 'מדרסים' זה קצת מוזר. אתה יכול לקנות לעצמך רפידה כזו, אבל יש פה סכנה של לעשות יותר נזק מתועלת. בפארמים ובחנויות טיולים מוכרים לך מוצר מדף שעשוי מכריות ג׳ל או סיליקון, זו בעצם רפידה ולא מדרס. זה מוצר שהוא לא מותאם בכלל לרגל שלך והוא יכול "לתקן" יותר מדי את "מנח כף הרגל" ובעצם עלול "לזרוק" את הרגל שלך לצד השני, ולגרום לך נזקים חמורים מאוד! זה לצערי לא המוצר שיעזור לך. אגב, אפילו המדרסים שמסתובבים היום בשוק אלו מדרסים בלי פעולה ״קפיצית״, וכל מי שקונה אותם בלי התאמה של פודיאטור מומחה שמתאים לו אותם - במקרים מסוימים חוטף זעזוע שעלול לגרום לכאבי גב, ברכיים וקרסוליים. המדרסים שלנו הם דינמים, ובמקביל הם מייצרים פעולה קפיצית ממש כמו ברכב, עולים ויורדים לבלימת הזעזוע והזרמת הדם. אני אומר תמיד, שאצלנו, מעבר לכך שאתה קונה מדרס, אתה קונה הפסקה של הכאב ומונע בעיות אחרות בגוף שלך. וזה מה שעושה את ההבדל בינינו לבין כל חברת מדרסים אחרת".

דודו, מי שסובל מכאבים באזורים שציינת ושומע לראשונה על מדרסים אורטופדיים, מה אתה היית מציע לו לעשות?
"לפני הכל אני חייב לספר שבימים אלה ממש יצאנו בסדרה של סרטונים על "טיפול מלא בכאבים בעזרת מדרסים". הסדרה הזו נוצרה מסיבה אחת בלבד: לעזור לכל מי שסובל מכאבים שמונעים ממנו תפקוד יום יומי, להכיר את עולם המדרסים ולראות אם זה הפתרון שיכול להתאים לו, לפני שהוא רץ לבזבז כסף וזמן. אני מדבר שם בהרחבה על אנשים שסובלים מכאבי גב חריפים, כאבי צוואר, דורבנים, אולפוס, פלטפוס (שגם אני סובל ממנו אגב) ובעיות בעמוד שדרה צווארי. מי שיצפה בסדרה הזאת בחינם כמובן, יכיר דרך מעולה ומוכחת להיפטר מהכאבים שלו אחת ולתמיד, במקום להמשיך ולפחד בצדק שהכאבים ישביתו אותו לגמרי בעתיד".

איך מגיעים לצפות בסרטונים האלה?
"זה הדבר הכי קל בעולם, אני מצרף לכאן קישור מיוחד שכל מי שלוחץ עליו ונרשם מקבל ישירות למייל שלו גישה מיידית לסרטון הראשון בסדרה. ואם בזכות הכתבה שלך הרבה אנשים יצפו בסדרה, מספיק לי לדעת שעזרתי לאדם אחד, למשפחה אחת, להפסיק לסבול את הכאבים וכל מה שכרוך בהם, אז אני את שלי השגתי".

<<< כדי לקבל גישה ולצפות בסדרת הסרטונים לחצו כאן על הקישור >>> 

אין בכתבה זו, שום הבטחה לטיפול מוחלט בכל מכאובי הגוף, ההצלחה של כל טיפול היא בהתאם לבדיקות והנחיות מקצועיות ומעקב אחרי ההנחיות המקצועיות של אנשי המקצוע של NEW FEET. לעזרה או שאלות: [email protected]