להרוויח יותר בעסק מבלי לעבוד: ״אני מרוויח עוד משכורת מהעסק מבלי לעשות אפילו עוד פעולה אחת״

מבלי לעשות אפילו פעולה קטנה אחת בעסק - רואה החשבון יורם שיפר פיתח ״דלת אחורית״ שמאפשרת לו וללקוחות שלו למשוך עוד משכורת שלמה מהעסק מבלי להשקיע אפילו שעה אחת נוספת והוא ממש לא מתכוון להתנצל על כך: ״בעלי עסקים הם המגזר שהכי סובל במדינה הזאת, מעלויות התפעול של העסק דרך מדינת ישראל ועוד... הגיע הזמן שהם יכירו את הקומבינות שהם יכולים ליישם בעסק״ יצאנו לברר על מה שיפר מדבר ואיך אנחנו יכולים ליישם?

״אנשים לא מאמינים שאני מושך עוד משכורת שלמה מהעסק מבלי להשקיע אפילו שעה אחת נוספת״. יש ״קומבינה״ שאחרי שדאגתי ליישם אותה, הכסף נכנס באופן אוטומטי. אין כאן גאונות גדולה ואין כאן המצאה חדשה. השיטה מאוד פשוטה ויעילה עבור כל בית עסק. הסיבה היחידה שלא כולם עושים את זה היא אחת - לא כולם מודעים בכלל שהם יכולים לעשות את זה״

הסוד האפל של מכונת הכסף מאחורי הקלעים של העסקים הקטנים…

המראה של יורם לא הפתיע אותי. כשאמרו לי שאני הולך לראיין את אחד מרואי החשבון המובילים בארץ. למעשה, משרד רואי החשבון של שיפר מדורג בישראל במקום 38 על פי מדד "דן אנד ברדסטריט". בנוסף, הוא מעסיק לא פחות מ-70 אנשים ויש לו 3 סניפים בישראל. ורק מללחוץ לו את היד, ניתן להבחין שמדובר באדם מאוד מרשים, רציני ושאפתן. אחד ששמו וכבודו חשובים לו יותר מכל אגורה שירוויח מצד אחד ומצד שני, כאשר הוא עוזר לאנשים להצליח בעצמם - הוא מרגיש מסופק.

הוא לא השכן ממול, הוא גם לא הקולגה מהעבודה שאיתו אתה יושב לבירה בסוף יום קשה. יורם שיפר הוא איש עסקים רציני. אני פוגש אותו במשרד שלו אחרי חודשים ארוכים בהם אני מנסה לשכנע אותו להתראיין אלינו. 

נכון להיום יש מאות ישראלים שמרוויחים משכורות נוספות מדי חודש בחודשו בנוסף לכסף אותו הם מרוויחים בעסק בזכות השיטה שלי לניפוח ההכנסות בעזרת כמה טריקים קטנים.

יורם, מה הדבר שגרם לך בכלל לחשוב על פיתוח השיטה הזאת… 

תראה, בתור רואה חשבון מגיעים אלי הרבה מאוד עסקים מדי יום. כולם רוצים 2 דברים עיקריים:
1. לשלם פחות למדינה
2. להרוויח יותר לכיסם

טבעי לגמרי. ואני בהחלט שברתי את הראש מדי יום מה אני יכול לעשות כדי להגדיל את ההכנסות בלי להילחם על כל לקוח בשיווק האינטרנטי, ברדיו, בטלוויזיה או על שלטי חוצות.
אין עצמאי שלא משתוקק לזה, לעבוד את אותם השעות בעסק, להשקיע את אותה רמת המאמץ, לקבל את אותה כמות הלקוחות ובכל זאת - להרוויח כפול. וככול שפגשתי יותר בעלי עסקים - כך התשוקה שלי גברה לגרום למה שלצערי הוא חלום עבור עסקים ישראלים להפוך למציאות חיה ובועטת.״ 

העצמאים שהסכימו לתת לנו הצצה: ״פותחים עלינו עיניים אבל זה שווה כל רגע״ 

אמיתי סיטון, מהצפון, מספר איך בעבר הוא לא הכיר את השיטה של יורם שיפר, ומאז שהוא הכיר את יורם, החיים שלו השתנו ב-180 מעלות. ״הרווחתי המון, למדתי המון והיום יש לי משכורת 13,14 ו-15״ 


אמיתי סיטון

״אין כאן לאן לברוח״ מוסיף שיפר. אם אתה עושה את הפעולות הפשוטות לפי השיטה - כל הכסף שאתה מכניס משכפל את עצמו בצורה חוקית לגמרי ומגיע אליך עד הידיים.

מוטי דיכנה, מוזיקאי  שהשתמש בשירות של שיפר מוסיף ואומר: ״מאז שהכרתי את יורם שיפר מצבי הכלכלי  השתפר ללא היכר. אם הייתי משתמש בשירותים של יורם שיפר לפי 40 שנה, כנראה שהייתי עם עוד כמה מאות אלפי שקלים יותר״ 

האמת, היה מדהים לראות כמה אנשים התגייסו לומר דברי שבח על השיטה של יורם שיפר. מהצד נראה ששיפר ייצר כאן תופעה חדשה וזהו רק עניין של זמן עד שכל בעלי העסקים בישראל יתחילו לייצר לעצמם משכורות נוספות בזכותו.


מוטי דיכנה

יורם תגיד, אתה לא מפחד שכל זה יגמר יום אחד? 
“כשאתה עובד לפי החוק, המצב הוא הפוך לגמרי. כשאתה עובד לפי החוק אתה מאריך את חיי ההצלחה שלך. תחשוב על זה, מתי אתה נכשל בדרך כלל? כשאתה הולך בדרכים שהן או לא חוקיות ב-100% או, שהן לא מוסריות ב-100%. עסק יכשל ביום שאתה 'תדפוק' את הלקוחות שלך, 'עסק' יכשל ביום שאתה תדפוק את המדינה או את רשות המיסים. אבל פה, אנחנו מדברים על איך להשתמש ביתרונות של המוסריות ושל החוק כדי להגדיל את ההכנסות שלנו.״ 

אתה רואה חשבון מקום 38 בישראל, זה קלי קלות בשבילך - מה יעשה העצמאי הממוצע שלא מכיר את כל ה'פרצות' כמוך? 
״אין ספק שהשאלה הזאת צובטת לי בלב… בגלל שאנשים מפחדים לנסות דברים חדשים, הם מפספסים את ההזדמנות של החיים שלהם. ואת היכולת לייצר משכורות נוספות למשכורת שהם מושכים מהעסק. אתה מסוגל לדמיין מה זה לפתוח את הבוקר בשעה 10:00 על כוס הקפה הראשונה של היום, הריח של הקפה  מציף את החנות או המשרד שלך, כשאתה לא דואג להביא עוד לקוחות חדשים לעסק היום?
לסדר את המקום ברוגע, לעשות שיחה לאישה, אפילו לעשות שיפוץ קטן לעסק, אותו שיפוץ שתמיד רצית בלי לעבוד שעה אחת נוספת כדי לכסות את ההוצאות… חלום אה? זה מה שעצמאים שמשתמשים בשיטה שלי עושים. הם מרוויחים עוד משכורת בלי להיות מודאגים אם יהיה היום יום טוב בעסק או יום גרוע. הם יודעים שמשכורת נוספת תיכנס ויהי מה. 

אתה יכול להסביר יותר לעומק מה זאת השיטה שלך? ואיך הופכים אותה למכונת משכורות אוטומטית? 
כולם שואלים אותי את השאלה הזאת כל הזמן. אז החלטתי לייצר סדרת סרטונים ולהסביר את השיטה כולה כולל הדגמות מהשטח, סדרת הסרטונים כרגע היא חינמית לגמרי והיא תישאר באוויר לעוד ימים בודדים.