"לקחת ביס מ-60 מיליארד שקלים": הישראלים שעוקפים בסיבוב את המקצועות היוקרתיים ביותר בשוק העבודה והופכים ליועצי משכנתאות מרוויחים תוך 60 יום

התרגלנו לחשוב שמקצוע רווחי ויוקרתי לומדים רק במוסד להשכלה גבוהה, אבל מתברר שיש קומץ ישראלים ששוברים את המוסכמות האלו מכל כיוון אפשרי. עם פוטנציאל הכנסה של 6,000 שקלים ללקוח בודד ושכר שעתי של 600 שקלים, וכל זה בלי תואר אקדמי ותוך 60 ימי לימודים - הם משאירים את כולם בפה פעור. נשמע טוב מדי בשביל להיות אמיתי? יצאנו לבדוק.

מציאות החיים בעולם האוניברסיטאות והמכללות היא למעשה מלחמה בלתי פוסקת עבור כל סטודנט החפץ בלימודי תואר יוקרתיים. מדובר בלימודים הנמשכים כארבע שנים, ולפעמים אפילו יותר, בעלות ממוצעת של כ-90,000 שקלים. התסכול האמיתי של רוב בוגרי האוניברסיטאות הוא שבסופו של התואר המפרך - עדיין קשה מאוד למצוא עבודה. המצב הזה בהחלט מייאש, אבל יש מי שטוען שנמצא פיתרון.

הכירו את שמעון שטרית (39), פרמדיק לשעבר, ומי שהפך לבעלים של החברה הגדולה בישראל לייעוץ משכנתאות והציל לדבריו "מאות ישראלים רגע לפני שנטלו משכנתא וחרצו לרעה את עתידם הכלכלי".

הראיון איתו מבהיר לי שמדובר במהפכה בעולם הלימודים המקצועיים. כשאני יושב איתו, הוא חושף בפני תכנית שלטענתו יכולה להפוך כל אדם בישראל ליועץ משכנתאות רווחי המשתכר 15-20 אלף שקלים בחודש - תוך 60 יום מהיום ובלי צורך בתואר אקדמי. הוא אף מסביר לי שמדובר בשוק שאינו רווי עדיין, ושיש אלפי משרות פנויות בתחום.
 


שמעון שטרית: "אתה רוכש ידע במשכנתאות, מוזיל משמעותית את גובה החזר המשכנתא ללקוחות וזוכה בצדק בעמלה שלך."

לפני כשנתיים, הקים שטרית עם שותפו עדי שטרן אקדמיה המכשירה יועצי משכנתאות. אחרי שראה, כפי שהוא אומר, את "פערי הידע העצומים הקיימים בין הבנקים לבין ציבור נוטלי המשכנתאות" - הוא הבין שיש חלל רציני בתחום הזה, חלל שצריך למלא בידע, כלים והבנה. 

שמעון, אתם בעצם מלמדים אנשים איך להרוויח כסף כיועצי משכנתאות מול הבנקים? 
"תראה, אני בתחילה לא לימדתי את התחום, אלא הייתי בעצמי יועץ משכנתאות," הוא מסביר לי. "שאבתי מהמקצוע הזה סיפוק עצום. היה מדהים לראות כמה שאני יכול לעזור לאנשים, אילו סכומים אדירים אני יכול לחסוך להם. ומה שיותר הדהים אותי היה לראות כמה שאנשים לא מודעים בכלל לחשיבות הקריטית של כל פרט במסלול המשכנתא, באיזו קלות הם לוקחים את ההחלטה הזו.

אחרי שסייעתי ליותר מ-1,500 אנשים, נפל לי האסימון. הבנתי שכמות האנשים שלהם אני יכול לייעץ מוגבלת, ומה שבאמת צריך הוא לא יועץ טוב אחד אלא שורה ארוכה של יועצי משכנתאות טובים,. זו הסיבה שפתחתי אקדמיה להכשרת יועצי משכנתאות. אין לך מושג כמה אפשר לחסוך כשמדברים עם יועץ משכנתאות לפני שניגשים לקבל משכנתא בבנק. אני מדבר איתך על חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים בטווח הארוך, וכל זה בפגישה שלפעמים לוקחת שעות בודדות."

נשמע לך הגיוני שהפערים כל כך גדולים והציבור בכלל לא מודע לזה? לי לא כל כך...
"אתה צודק, זה באמת לא הגיוני - אבל זו המציאות. אני יכול דווקא להבין את זה, כי במשך הרבה שנים גם אני חייתי בבועה הזו. הייתי בטוח שהמשקפיים שדרכם הסתכלתי על עולם המשכנתאות בארץ - מראים לי את המציאות. ראיתי במו עיני זוגות צעירים שרק החלו את החיים שלהם, מתיישבים אל מול יועץ המשכנתאות בבנק כשהם מלאי תקווה והתרגשות, בטוחים שהיועץ עומד להושיע אותם ולהעניק להם את המשכנתא הטובה ביותר שקיימת.

"הבעיה מתחילה מחוסר הבנה של העולם הזה. אנשים לא מקדישים מחשבה לעובדה הפשוטה שיועצי המשכנתאות של הבנק - הם נציגי הבנק, והאינטרס שלהם הוא שהבנק ירוויח. ומכיוון שהבנקים מרוויחים מהריבית - מטרתם היא למקסם את השיעור שלה ככל האפשר. עכשיו, אני לא מנסה לצייר אותם באור לא מחמיא  או משהו כזה. חלילה. זה בסדר גמור, הם עובדים של הבנק והם צריכים לעשות את עבודתם נאמנה. אבל באותה מידה, הציבור בישראל לא חייב להיות מה שנקרא 'פראיירים', ולסמוך על הבנק בעיניים עצומות בזמן שהאינטרס שלו מנוגד לשלנו. צריך לעשות שיעורי בית ולבוא מוכנים."

מה כבר מלמדים יועצי משכנתאות? הרי כולנו מנסים להוזיל את ריבית המשכנתא בבנק
"אני לא יודע עד כמה אתה מכיר את התחום, אבל כיום יש בבנקים למשכנתאות מעל 32 מסלולי משכנתא שונים. תגיד לי אתה, גם אני אמנה לך את כל ה-32 מסלולים כאן ועכשיו, אתה חושב שתצליח לזכור ולבחור מסלול שמתאים לך? אני בטוח שלא. יותר מזה, תגיד לי אם אתה מבין בכלל מה כל המספרים והנתונים האלו אומרים, ולמה חלקם אידיאליים למציאות הכלכלית שלך, בעוד שחלקם יגרמו לך רק נזק. זו בדיוק הסיבה שאתה חייב לצידך יועץ משכנתאות, מומחה שיודע 'לשחק' עם האופציות והמספרים, כי כל שינוי קטן עשוי להוביל להבדל עצום בכיס שלך. למשל, לא מזמן הגיע אלי זוג שתוך כדי שיחה הבינו ששינוי בכמה מספרים בודדים, יכול לחסוך להם 290,000 שקלים לאורך חיי המשכנתא."

לצפייה בקורס החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן >>


זה נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי. יש לך עוד דוגמאות כאלו?
"בטח שיש, הרבה יותר מאחת. אני יכול לספר לך על אליה ודבורה, זוג נחמד שהגיע אלי אחרי שקיבל הצעה אחת מבנק. הם ביקשו משכנתא בגובה 1,800,000 שקלים, והבנק נתן להם הצעה של שליש ריבית פריים, שליש ריבית קבועה (לא צמודה) ושליש ריבית משתנה כל חמש שנים. השליש פריים היה ב-1.45 אחוז, הקבועה הייתה ל-25 שנים ב-4.35% והמשתנה הייתה ל-30 שנה ב-2.94 אחוז. אולי זה נשמע לך סינית, אבל תזרום איתי רגע. מה שזה בתכל'ס אומר - זה שהם ישלמו מדי חודש 7,850 שקלים ויחזירו במצטבר תשלומי ריבית והצמדה של 1,586,464 שקלים בתקופה של 25 ו-30 שנה."

מה לא בסדר בהצעה הזו?
"כשהם הגיעו אלינו, לקחנו את אותה הצעה בלי לשנות שום דבר והלכנו לבנק מתחרה. עשינו את זה נטו לשם ההשוואה, בלי לשנות כלום עדיין. אז בפריים ל-30 שנים קיבלנו 1.15 אחוזים, במשתנה כל חמש שנים קיבלנו 2.53 אחוזים, ובקבועה (לא צמודה) קיבלנו 3.95 אחוזים  - מה שאומר בעצם החזר חודשי של 7,553 (הפרש של 301 שקלים) ותשלומי ריבית והצמדה מצטברים של 1,433,332 שקלים. כלומר - חיסכון של 153,132 שקלים, וכל זה בהינף אצבע של יועץ משכנתאות. מיותר לציין שהם היו בעננים אחרי השינוי הזה, ועוד עם הורדה של 301 שקלים בהחזר החודשי, בלי לעבור דרך ייסורים של בירוקרטיה אינסופית, לחצים וחוסר זמינות מצד הבנקאים.

"תבין שאת הקסם הזה ניתן היה לשדרג אפילו יותר על ידי שינוי התמהיל, דבר שטרם עשינו. אבל שים לב איך בכמה פעולות פשוטות, אליה ודבורה הצליחו לחסוך 153,132 שקלים. עכשיו תראה לי אדם אחד שפוי בישראל שיעדיף לשלם עוד 153,132 שקלים על המשכנתא שלו במקום לחסוך אותם בעזרת ליווי של יועץ משכנתאות מקצועי."


שטרית: "את זה אנחנו מלמדים: 537,000 שקלים הפרש בין הצעה של בנק אל מול יועץ משכנתאות!"

על סמך הניסיון שלך, לקוחות בישראל מוכנים לשלם אלפי שקלים תמורת ייעוץ במשכנתא?
"נראה לך שאדם לא יהיה מוכן לשלם כמה אלפי שקלים בשביל ייעוץ אבל כן יסכים לשלם עוד כמה מאות אלפים במשכנתא? ללקוח לא משנה כמה זה עולה לו כל עוד אתה חוסך לו פי 15-30 ממה שהוא שילם לך. תתפלא, אבל זוגות ישלמו לך בכיף וגם יודו לך על זה שהצלת אותם מלקיחת משכנתא שלא טובה עבורם. תסכים איתי שכל אדם שפוי יסכים לשלם 6,000 שקל על ייעוץ כדי לחסוך מאות אלפי שקלים בהמשך הדרך."

תקשיב, כל זה נשמע קצת מסובך. עד כמה קשה ללמוד ייעוץ משכנתאות?
"תרשה לי להפתיע אותך - לא קשה בכלל. יועצי משכנתאות הם ממש לא גאונים במתמטיקה. מדובר באנשים שקיבלו ידע והכוונה מתאימים, אנשים כמוני וכמוך שלימדו אותם איך לעשות את זה נכון. זה בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים. ברגע שיש לך את הידע - אתה יכול לרוץ. אתה רק צריך למצוא את האדם הנכון שיעניק לך ידע וילמד אותך כיצד להשתמש בו."

נגיד שאני הולך על זה. כמה כסף אפשר להרוויח כיועץ משכנתאות?   
"תראה, צריך להפריד פה בין יועצי משכנתאות פרטיים לבין יועצים של הבנק. יועצי משכנתאות בנקאיים עובדים כשכירים בבנק, ומן הסתם המשכורת היא בהתאם. מצד שני יש את יועצי המשכנתאות הפרטיים שאליהם אני יותר מתחבר. התשלום הממוצע עבור תיק עומד על כ-6,000 שקלים והוא מצריך ממך סך של 10 שעות בחודש. ומה שכל כך מוצא חן בעיני, זו המציאות שבה  ללקוח וליועץ המשכנתא יש אינטרס אחד זהה - שניהם רוצים משכנתא נוחה ככל האפשר, ובריבית נמוכה ככל האפשר. זה אומר שיש כאן WIN-WIN אמיתי לשני הצדדים."

לצפייה בקורס החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן >>


אוקיי, מודה שהצלחת קצת לסקרן אותי. למי באמת מתאים להפוך ליועץ לדעתך?
"לכל מי רוצה הכנסה נוספת, שמבין שאין נוסחת קסם ושלוקח כמה חודשים ללמוד את התחום. זה מתאים האמת גם לאנשים שמחפשים הכנסה נוספת וגם למי שרוצה לעבור ממש הסבה מקצועית ולעבוד מהבית. כשאתה יודע להרוויח כסף מייעוץ משכנתאות פרטי, אתה יכול לעשות את זה מהבית, מחוף הים, מבית הקפה או בזמן חופשה באיטליה - מתי שרק שנוח לך. המגבלה היחידה היא שצריך מחשב ואינטרנט. בתחום שלנו לא צריך לעבוד הרבה שעות כדי להביא משכורת שמנה הביתה."

בקיצור, אתה אומר ש"המהפכה" בענף המקצועות הרווחיים במשק הגיעה?  
"מה שסיפרתי לך עכשיו הוא סוד רציני ששמרו פה מאנשים במשך שנים. יש מקצוע חדש בישראל שנקרא 'ייעוץ משכנתאות', וכל אחד יכול ללמוד אותו תוך 60 יום. לא צריך תואר, ומספיקים 2 לקוחות בחודש כדי להרוויח 12,000 שקל. ואני לא מדבר איתך בכלל על הסיפוק האדיר שהמקצוע הזה מעניק, כמה מדהים לדעת שחסכת לאנשים סכומים מטורפים כאלו. זאת, ידידי, מהפכה."


מהפכה: "יועץ משכנתאות המשתכר 15-20 אלף שקלים בחודש - תוך 60 יום מהיום בלי  תואר אקדמי"

איך אני יכול לדעת אם מתאים לי להיות יועץ משכנתאות?
"אז אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי לחשוף את האמת לא רק בראיון איתך, אלא בסדרת סרטוני וידאו חינמיים ששחררתי לפני כמה ימים לזמן מוגבל. אני הולך לחטוף בראש על זה מהמתחרים שלי (וסיכוי טוב שגם מבעלי האינטרסים), אבל זה לא ממש מעניין אותי. אני לא רואה בעיניים ואנשים פה צריכים לדעת את האמת."

מה יש בסרטונים האלו?
"בקצרה? כל הסודות שגורמים לעדי ולי לעשות 50,000 שקל בחודש מייעוץ משכנתאות פרטי. כל הסודות, כל הטריקים, כל האמת על איך מצליחים בתחום הזה, בלי להסתיר דבר. לתוכנית ההכשרה הזו קוראים, אגב, 'איתנים'."

ואיך אני צופה בסרטונים האלה?
"אה, זה קל: נרשמים בדף המיוחד, ומקבלים גישה מיידית לסרטון הראשון. תאמין לי שבשוק שמגלגל 5 מיליארד שקלים בחודש ו-60 מיליארד שקלים בשנה, עם 86,000 לקוחות בשנה ועוד כמה מאות אלפים פוטנציאליים (כולל השכן ממול וכל החבר'ה מהעבודה שלא יודעים על האופציה לשדרג את המשכנתא שלהם) - מספיק לך רק פירור מהעוגה הזו כדי להתפרנס ברווח."

מילה לסיום?
"מספיק שגרמתי לעוד אדם אחד בלבד להצטרף לכוחותינו, להילחם בבנקים האגרסיביים ולהציל עוד כמה זוגות מעבדות כלכלית - ואני את שלי עשיתי."

<<< לצפיה בסדרת הסרטונים (בחינם וללא התחייבות) על עולם ייעוץ המשכנתאות לחצו כאן על הקישור >>>


 


 

*אין בכתבה זו שום הבטחה להכנסה או התעשרות מתחום ייעוץ משכנתאות, ההצלחה של כל יועץ נמדדת ביכולתו האישית, מקצועיותו ומספר גורמים נוספים.
יש לציין שבסיום צפיית הסרטונים מוצע קורס דיגיטלי בתשלום למי שיראה לנכון להצטרף לתחום ייעוץ המשכנתאות.
לעזרה או שאלות צור קשר [email protected]