מהפך: ״מאחת שמסתירה את השיניים שלה בכל אירוע חברתי, הפכתי לזאת שנמצאת במרכז העניינים בגלל החיוך שלה״

כנראה שהעולם מתחלק לשניים. אנשים שהתברכו בשיניים ישרות ואנשים שלא. ק׳, היא אחת מאותם אנשים שסבלו את שנות התבגרותם עם שיניים עקומות, הערות לא נעימות, חשש, חוסר ביטחון, בושה מבני המין השני ושנים ארוכות בלי להצטלם סלפי מחויך. אבל, ק׳ יחד עם מאות ישראלים בשנים האחרונות, מצאו את הפתרון שמספק להם את החלום המתוק - חיוך מושלם, לבן ונוצץ!

כשאני פוגש את ק׳ לארוחת בוקר תל אביבית, אני מיד מקבל לחיצת יד וחיוך מתוח מאוזן לאוזן שאי אפשר להתעלם ממנו. ויותר מזה, כגבר החיוך שלה פשוט הקסים אותי וגרם לי להרגיש נבוך. למזלי, הנושא הזה מיד יצוף לאוויר כיוון שנפגשנו לדבר בדיוק על זה. 

מעבר לחיוך שלה, הגענו לדבר על המהפך האדיר בשנים האחרונות בעולם רפואת השיניים, מהפך שזורק את הצורך ביישור שיניים, או במה שכולנו מכירים כ״גשר״ המעצבן שמפריע לאכילה ולא פחות גרוע (ואפילו יותר) לביטחון העצמי. ומעיף לפח את ״הלבנת השיניים״ שמעט מבהירה את השיניים אבל לא הופכת אותן לנוצצות וזוהרות. ויותר גרוע, השפעתה נעלמת אחרי תקופה קצרה יחסית והשיניים שוב ״מצהיבות״. 

ק׳, אני אהיה כנה, החיוך שלך פשוט כובש, ואת בהחלט יכולה להיות דוגמנית שיניים. אבל ממה שהבנתי לא תמיד זה היה המצב. אני צודק?
״האמת שכן, אתה בהחלט צודק. למעשה, אתה יותר מצודק - בכל שנות ההתבגרות שלי, השיניים שלי היו מכוערות בעיני. שתי שיניים צמחו מעל שתי שיניים אחרות. מעבר לזה, הייתי מאלה ששותות המון קולה מה שהצהיב נורא את השיניים שלי וגרם להן להיראות כאילו אני מעשנת כבדה כבר 20 שנה.״

בטח קשה לגדול ככה…
״זה נוראי, אתה יודע איך זה ילדים - אין להם רסן בפה (תרתי משמע). והם יכולים להגיד דברים נורא פוגעים. היה לי מאוד קשה כשחברה טובה אמרה לי שאני חייבת לעשות משהו עם השיניים שלי, אחרת הבנים אף פעם לא יסתכלו לכיווני. 

אני כל חיי אזכור את המשפט הזה. ואם כבר אירועים שאני אזכור כל חיי, זה היה הרגע שהבנים ה'מקובלים' של השכבה שלי ישבו כולם יחד ואני הייתי לידם. ה'מנהיג' שלהם התחיל לעשות צחוקים ונתפס עלי ועל השיניים שלי. זה כנראה אחד הרגעים הנוראים בחיי. ומהבושה כמובן החלטתי שאני לא אחמיר את המצב ואעשה גשר בשיניים שיגרום לאנשים לצחוק עלי יותר. פשוט הסתרתי את החיוך כל שנות הבגרות״

וואו אני מצטער לשמוע… אז אם לא גשר ולא הלבנה, מה הפתרון?
״הוואוו עכשיו אתה מדבר! תראה, הפתרון הוא ציפויי חרסינה! בתור נערה כמובן לא יכולתי להרשות לעצמי עדיין. אבל מיד שיכולתי הלכתי לעשות את זה.״

ציפויי חריסנה? מה זה אומר?
״שאלה מעולה, בפגישה אצל רופא שיניים מקצועי אתה מגלה שאתה יכול להשיג חיוך מושלם בזמן מאוד מאוד קצר. למעשה, אין צורך בגשר או בהלבנה של השיניים בעזרת ציפוי. 

ציפוי חרסינה על השיניים הוא למעשה "עלי חרסינה" דקיקים המודבקים על השיניים ויוצרים ציפוי עדין בעל גוון המותאם לגוון השן הטבעית. או, שאם אתה כמוני וההופעה החיצונית מאוד חשובה לך, ניתן לשנות באמצעות ציפויי החרסינה את גוון השן לבהיר, לבן ונוצץ יותר מהצבע הטבעי של השיניים. ובסופו של דבר ציפוי חרסינה מעניק פתרונות מהירים ויפים למצבים שונים בהם נדרש שינוי לצורך רפואי או אסתטי של השיניים.״

גם אני רוצה שיניים מושלמות >>


אוקיי, ואיזה בעיות בפה אני יכול לפתור באמצעות ציפויי חרסינה? 
״שאלה מעולה! אז קודם כל, ציפוי חרסינה מאפשר את שינוי צורת השיניים וכיווני השיניים בלסת כתחליף לטיפולי יישור שיניים. פעולה זו מיושמת באמצעות הדבקת הציפויים במידות עובי שונות, כדי ליצור מראה של שיניים ישרות ואחידות. בעזרת ציפוי חרסינה אתה יכול לשנות את היחסים בין השיניים ולהתאים אותן לצורות האסתטיות הנכונות.

עם ציפויי חרסינה אתה יכול לשחזר ולהשלים שיניים שבורות. בנוסף, אתה יכול להאריך שיניים קצרות או שחוקות ולהשלים אותן לאורך המקורי או ארוך מהמקורי. דבר נוסף שהרבה אוהבים להשתמש בו זה שינוי מיקום קו האמצע של החיוך.

עוד אפשרות, היא שימוש בציפויי חרסינה לסגירת רווחים שנוצרו בין השיניים (במקרים כאלה אגב, ציפויי חרסינה מסייעים להגנה להגנה מפני עששת ולצמצום רגישות לחום וקור עקב שורשים חשופים). 

וכמובן… לדבר החשוב ביותר - הבהרת שיניים קבועה! להבדיל מהבהרה ״רגילה״ עם חומרים כימיים שמגבילות את התוצאה לזמן מוגבל, כאן, בעזרת הציפויים ניתן לבצע הבהרה קבועה.״


[תמונה לפני אחרי של שיניים מגעילות לשיניים מהממות]

אוקיי, וואו. מדהים איזה שינויים אפשר לעשות בשיניים היום. באופן אישי, איך מרגישה היום אחרי השינויים?
״תראה, אני יכולה לספר לך שיצא לי לפגוש את אותה ה'חברה' כמה שנים אחרי באיזה חתונה של אחת החברות מבית הספר… אני יכולה לספר לך גם שאין ספק שזאת הייתה תחושה מדהימה עוד יותר לפגוש את כולם ולראות כמה תשומת לב אני מושכת בזכות החיוך שלי ויותר מכל זה, אני יכולה לספר לך שלא היה יכול להיות יותר מתוק מההרגשה שהייתה לי כשראיתי אותה מסתכלת עלי בקנאה מהצד בזמן שמשכתי הרבה עיניים לכיווני…

ובאותו האירוע או מסיבה אחרת, אני כבר לא זוכרת, אותו הבחור שהעליב אותי בצורה נוראית ניסה להתחיל לדבר איתי. האמת, לא הייתי כל כך רעה, פשוט חייכתי והלכתי (או שאולי כן). 

ובאופן כללי, אני יכולה להגיד לך שהיום אני מרגישה בעננים, יש לי ביטחון מטורף. כמות תמונות הסלפי שאני מעלה לחשבון האינסטגרם שלי יכולה להוכיח את זה. ותדע שאני אומרת את זה לא ממקום של אגו, אלא ממקום של עוצמה ורצון לעזור לאחרים להשיג חיוך מהמם כמו שאני השגתי.

אני חייב להודות שהצלחת להיכנס ללב שלי, אבל בנימה מרגשת זאת אני חייב לשאול כמה עולה התענוג הזה?
״שאלה השאלות, תראה, כמובן שכמו טיפול שיניים גם הטיפול הזה הוא לא טיפול זול מצד אחד אבל הוא משתנה ברמה של כמות ציפויי החרסינה שאתה צריך לעשות בפה שלך. כל אחד והפה שלו :) 

מה שבאמת חשוב, הוא באיזה רופא אתה בוחר, כי יש רופאים שהם בהחלט רופאים טובים - אבל אני ממליצה על רופאים שהם גם אמנים. למה הכוונה? תראה, מעבר לידע מקצועי צריך להיות לרופא חוש אסתטי. כבר ראיתי לצערי טיפולים אצל רופאים שלא הצליחו כל כך טוב.״

גם אני רוצה שיניים מושלמות >>


הבנתי אותך, אז מה אני צריך לעשות כדי לבחור את הרופא הנכון? 
״הרמת לי להנחתה, האמת, יש מאגר של הרופאים המצליחים ביותר בהתאם לאזור המגורים שלך. אתה יכול לבחור מתוך המאגר הזה את אחד הרופאים ולהיות בטוח ב-1000 אחוז! שהתוצאות יהיו מדהימות! אני אומרת את זה בביטחון מלא אחרי שראיתי אין ספור עבודות שונות ותוצאות של אין ספור רופאים בארץ.

אני ממליצה לך, ללכת קודם לפגישת היכרות חינמית עם הרופא, תמיד ניתן ללמוד דברים נוספים בפגישה ולהחליט מה הטיפול הנכון ביותר עבורך״

כדי לקבל פרטים נוספים על ציפוי חרסינה וגישה למאגר הרופאים הקרוב לביתך לחץ כאן >>>