מושיק גלאמין פותח בית ספר דיגיטלי לעיצוב והום-סטיילינג ועושה לנו סדר בטרנדים החמים של 2019

מושיק גלאמין, מהמעצבים המובילים בישראל, משיק בימים אלה בית ספר דיגיטלי לעיצוב והום-סטיילינג, ומאמין שכל אחת יכולה לעצב בעצמה את הבית שלה, אם היא רק תדע לבחור את הטרנד הכי נכון מבין כל הטרנדים החדשים שצצים בלי סוף. אז איזה טרנד חייבים להכניס הביתה? הנה התשובה

בשנת 2019 אנחנו עדים לטרנדים חדשים ומקוריים, לצד טרנדים שהמשיכו איתנו משנים קודמות – אלמנטים מעולם הטבע (ינשוף, פלמינגו, אננס וכדומה), צבעים חמים (בורדו וארגמן לגמרי שלטו בשנה האחרונה) וחומרים טבעיים (חימר ועץ דומיננטים במיוחד בעיצובים השנה).

בכל שנה אנחנו חושבים שכבר אי אפשר יותר לחדש ולהפתיע, אך אנו מתבדים בכל פעם מחדש. בכל עונה מתחדשים הטרנדים בעולמות החומרים, הצבעים, ההדפסים, הריהוט, הטקסטיל – ובעצם בכל אספקט של עולם עיצוב הפנים. אבל איך יודעים אילו טרנדים חדשים כדאי לאמץ ואלו יהיו כאן לתקופה קצרה ויעלמו?

כדי למצוא את התשובות שיבטיחו לנו בית שיקי במיוחד, פנינו למושיק גלמין, מומחה עיצוב והום-סטיילינג שחונך בימים אלו בית ספר דיגיטלי לעיצוב פנים, ושמוכר לכם בוודאי מתכנית העיצוב "בא לחדש לכם", שיעשה לנו סדר בטרנדים החמים של 2019:

1. אלמנטים אקזוטיים
אפריקה, היבשת המדברית והלוהטת, מהווה השראה גדולה לטרנדים העולמיים. קשה למצוא בית שאין בו איזושהי השפעה מהתרבות האקזוטית והנפלאה הזו – החל מפסלים, אריגים ושטיחים ועד להדפסי הנמר והזברה, שנכנסו לאופנה ולטקסטיל בקול שאגה גדול..

2. גימור טבעי
בשנתיים האחרונות ישנה מגמה הקוראת לחזרה לעבר, לעבודות היד, לפשטות ולשימוש בחומרים אורגניים בצורתם המקורית. הדרישה הזאת גדלה בשנים האחרונות, ובקרוב אנחנו צפויים לראות אותה גם בעולמות הריפוד. הגימור מקבל מעמד חשוב בנראות של המוצר – הנטייה תהיה לגימור שאינו מושלם, מחוספס וגושני, המזוהה בעבודת יד או בצבעו הטבעי של החומר.

3. צמחייה
הצמחייה הנכונה תהפוך לאקססוריז מרכזי בבית – הצבע הירוק מחייה כל חלל, מוסיף המון אור ומשרה תחושה טבעית נעימה. מלבד צמחייה חיה, אפשר לראות הדפסים של צמחייה כמעט בכל מקום – בריהוט, בטפטים, בריפוד, בטקסטיל והרשימה עוד ארוכה.

4. אורבניות
בשנים האחרונות סגנון זה תקע יתד בעולם העיצוב, והוא הולך ומתקבע כסגנון העיצוב העתידי הדומיננטי – ברצפות, בריהוט, במטבח ובחדרים. בעתיד נראה את הסגנון הזה בא לידי ביטוי גם בקרמיקה, בטקסטיל ואפילו בפלסטיק – כולם יתחילו להתחקות אחר אחד האלמנטים המרכזיים של סגנון זה – הבטון. אל גווני הבטון המסורתיים יכנסו גווני וורוד וסגול, ואנו צפויים לראות מגמה המשלבת בין החומרים הטבעיים האורגנים הגולמיים לבין הבטון האורבני החדשני. שילוב שייצור עניין וחידוש בעולם העיצוב כפי שעוד לא ראינו.

5. מתכות כבדות
מתכות, כמו ברזל ופליז, המתאימות בעיקר לסגנון המודרני-קלאסי, צוברות תאוצה בשנים האחרונות בעולם עיצוב הפנים. תוכלו לראות אותן בריהוט, בגופי תאורה ובאלמנטים שונים בבית כמו מדרגות ומחיצות. הברזל יגיע בצורתו הטבעית (מושחר) וישתלב עם הפליז שיוסיף מטאליות – יחד הם יצרו שילוב מנצח.

6. צבעוניות
בשנים האחרונות הצבעים השולטים היו אפור ולבן. אך בתקופה האחרונה החלה חזרה לצבעים הבוהקים והתוססים – החל מהרצפה, דרך הקירות ומשם אל כל יתר החומרים. הצבעים שישלטו השנה הם ללא ספק הוורוד coral reef, ירוק night watch והשחור. שלושת הצבעים העזים הללו, הם צבעים שונים במהותם אך השילוב ביניהם יוצר אפקט מעניין ונותן תחושת רוגע וחמימות. 

אם אתם לא מתחברים לצבעוניות, תוכלו לשלב את הצבע השחור, שמסתמן גם הוא כטרנד שהולך ומתחזק השנה בעיקר על קירות. מומלץ לשמור על כמות צבע נכונה, ולהקפיד על מינונים 90% לבן ו10% צבע כך שתוכלו ליצור חלל מעניין ומאוזן.

נראה ששנת 2019 בירכה אותנו בשלל טרנדים מיוחדים ומקוריים, היצירתיות ממריאה לגבהים חדשים, ורעיונות מקוריים ו"משוגעים" צצים באופן תמידי. זהו עולם דינמי, מסעיר ושונה, המותח את גבולותיו יותר ויותר משנה לשנה. הוא משתנה ומתהפך, גם כאשר הוא "ממחזר" טרנדים וסטייל עיצובי, הוא תמיד יודע להפתיע עם טוויסט מעניין. 

אם גם אתם מחפשים כל הזמן אחרי הטרנד העיצובי הבא, אם הום-סטיילינג בוער בעצמותיכם ואם כל החברים שלכם מבקשים שתעצבו להם את הבית – אז יש לנו הצעה מעניינת עבורכם:  מושיק גלאמין פותח בימים אלה את בית הספר הדיגיטלי לעיצוב והום-סטיילינג הראשון בישראל, ומשיק אותו עם סדרת סרטונים אינטרנטית וחינמית שתפורה בדיוק עליכם, בה הוא מלמד שיטות עיצוב חדשות שלב אחר שלב וטכניקות הום סטיילינג שיגרמו לכל בית להיראות מושלם.

רוצים שמושיק ילמד אתכם הום-סטיילינג? לחצו כאן  
למעבר לסדרת סרטוני המבוא של בית הספר שלו 
וקחו את האהבה שלכם לעיצוב צעד אחד קדימה.