פשוט חוצפה: הישראלי "הבטלן" שמשאיר לכולנו אבק ומייצר מידי חודש הכנסה גבוהה מניהול מספר חנויות באמזון.

יגאל רז (36), יזם אינטרנט וסוחר מצליח באמזון, מנהל אורח חיים מעורר קנאה. הוא מרוויח בכל יום את מה שהרוויח כשכיר בשבוע. והכי מרגיז? הוא טוען שהוא עושה את זה בנעלי בית, על כורסה מול הטלוויזיה ואפילו בזמן שהוא ישן. האם זה יתכן? יצאנו לבדוק!

אנשים בעולם הזה מתחלקים לשניים: אלו שאוהבים לחלום ואלו שאוהבים להצליח.
במידה שאתם נמנים עם הסוג הראשון, זה בסדר. הרי כדי להצליח,  אתם חייבים לחלום.
ומעל הכל - לזהות ולנצל הזדמנויות כשהן נקראות בדרככם. אם יצא לכם לשמוע על כניסת אמזון לישראל, אז יש מי שרואים בכך הזדמנות גדולה ו"היסטורית" לרכב על גל ההצלחה כדי להרוויח המון כסף.

למי שלא מכיר, אמזון היא "קניון המסחר האינטרנטי" הגדול והמוביל בעולם. מתבצעות בה (בממוצע) כ - 100,000 עסקאות בדקה, יש לה 350 מיליון לקוחות קבועים, היא מחזיקה תחת שליטתה ביותרה מ - 50% משוק הקניות האינטרנטי ושוויה המוערך הוא כ - 982 מיליארד דולר (ולמי שתהה - זה מספר שנראה ככה: 982,000,000,000$).

ֿאבל כל הנתונים והמספרים הגדולים האלה עדיין לא עושים עליי רושם. הרגשתי שאני מוכרח לצאת ולבדוק על מה כל הרעש והמהומה בעצם. אז תפסתי לשיחה את יגאל רז, יזם אינטרנט וסוחר ותיק באמזון, כדי לנסות ולקבל ממנו תשובות רציניות ומקצועיות בנושא. 

ֿ
בתמונה יגאל רז יזם אינטרנט וסוחר מצליח "יש לי ניסיון של הקמה וניהול של עשרות חנויות שהניבו מחזורים של מאות אלפי דולרים..."

יגאל, זה מטורף, בכל מקום שאני הולך היום -  אנשים לא מפסיקים לדבר על אמזון. אתה יכול להסביר לי ממה הם מתלהבים כל כך?
"תשמע. ההתלהבות הזאת ברורה ומובנת לי לחלוטין. אבל בוא אני אסביר לך רגע. קודם כל, כמו שאתה בטח יודע, אמזון נכנסה לישראל. לצעד הזה תהיה השפעה עצומה עכשיו על כל מי שמספק היום מוצרים בקמעונאות"

לצפייה בקורס "seller secrets" לחץ כאן >>מה הסיפור של אמזון בכלל? איך זה עובד?
"בשיטה של אמזון, יש 150 מחסני ענק שמפוזרים בכל העולם וכשאתה מזמין מוצר מהאתר, אתה מקבל את המשלוח ישירות מהמחסנים שלהם. הם גם דואגים לשירות הלקוחות והכל… אתה רק צריך לדאוג שיהיה לך מלאי במחסנים או להחזיק את המלאי אצלך פיסית. עבור מי שקונה באמזון זה נותן המון ביטחון. בגלל זה יש באמזון יותר מ - 350 מיליון לקוחות קבועים".

ומה לגבי ישראל? כמה אנשים קונים פה מאמזון?
"מה לגבי ישראל הוא שואל אותי… תקשיב טוב, ישראלים קונים באמזון ב-ט-י-ר-ו-ף. הם רוכשים כל יום ב - 1.2 מיליון שקל. 1.2 מיליון שקל!!"

נו, אז מה זה משנה עכשיו שאמזון נכנסה לישראל? הרי גם ככה אני יכול לפתוח חנות וירטואלית ולהרוויח
"נכון, אתה תוכל. אבל אתה צריך להבין משהו מהותי. עד הרגע שאמזון הגיעה לישראל, לא היו לך פתרונות שילוח לאנשים שקונים מאמזון בארץ. הם היו צריכים לחכות למשלוח הרבה מאוד זמן. אבל עכשיו כשאמזון כבר כאן, אתה יכול להשתמש במחסן הלוגיסיטי שלה ולהוציא את המוצרים שלך דרך פתרונות שילוח ישראלים. והדובדבן שבקצפת? בתור סוחר ישראלי שמוכר ב"אמזון ישראל", אתה מקבל עדיפות על פני סוחרים אחרים. זה אומר שאתה מקבל חשיפה אינטרנטית גדולה יותר. מה שכן, אם אתה רוצה  'לתת ביס' ב"עוגת ההצלחה" של אמזון, אתה חייב למהר ולפתוח את החנות שלך ראשון".

למה אתה מתכוון? הרי אמזון זה חנויות אינטרנטיות, אתה תמיד יכול להצטרף... לא?
"אתה יכול לפתוח חנות, כן. אבל לא בטוח שהיא תהיה בתחום שאתה רוצה. באמזון אפשר לקנות הכל ויש אלפי קטגוריות להמון מוצרים. אבל אם לא תמהר לפתוח חנות בקטגוריה שאתה רוצה, אתה עלול לפספס את ההזדמנות שלך. יכול להיות שכבר לא יהיה מקום. לדוגמה, קניון עזריאלי מקציב מקום ל 3 חנויות בגדים ואתה פספסת, אז זה אותו דבר באמזון - אם לא יהיה מקום בקומה אתה לא תוכל לפתוח חנות. בכל מדינה שאמזון נכנסה אליה, הראשונים שפתחו חנות היו אלה ש"רכבו על גל ההצלחה"; הם הגדילו את היקף המכירות ב- 30%, 50% ואפילו 200%."


("וואלה : אחרי המתנה רבה : אמזון נכנסת לישראל בצורה רשמית")

עם יד על הלב, מאיפה לך הביטחון שחנות באמזון תוכל להביא לי הרבה רווח?
"הביטחון הזה מגיע ממקום אחד - ניסיון. אני סוחר באמזון כבר הרבה מאוד זמן. אני מנהל מספר חנויות באמזון שמניבות לי רווחים גבוהים. וכל זה התחיל מחנות קטנה שהניבה לי בקושי 1000$ בחודש. ברגע שהבנתי איך עובד המנגנון החלטתי ששום דבר לא יעצור אותי! תבין, ברגע שהחנות שלך דופקת כמו שעון, אתה מתחיל לחשוב רק על דבר אחד - לשכפל את מה שעשית ולרוץ קדימה .כאשר החנות שלך מתייצבת היא תייצר לך הכנסה בנעלי בית, בישיבה על הכורסה מול הטלוויזיה ואפילו כשאתה ישן."

הכל טוב ויפה יגאל.... אבל בינינו? אין דבר כזה "כסף קל" באינטרנט
"אני מעולם לא אמרתי שמדובר בכסף קל. נתחיל מזה שלפתוח חנות באמזון, זה להצטרף למקום הכי משמעותי באינטרנט מבחינת חשיפה. חוץ מזה, זאת  הזדמנות היסטורית לתפוס את הראשוניות ולעשות פריצת דרך מבחינת מינוף עסקי. אם אתה אחד שמחפש הזדמנויות - אז פתיחת חנות באמזון היא ה - ה ז ד מ נ ו ת  בשבילך. אם אתה בעל עסק קיים, אז גם. תוכל לנצל את הגודל של אמזון כדי להגיע לקהלים חדשים ולשכפל, לשלש ואפילו להרביע את היקף הרווחים שאתה עושה בכל יום. אבל כמו שאמרתי, אין כאן כסף קל. כדי להצליח עם חנות באמזון, אתה צריך להשקיע בלמידה."

מה זאת אומרת למידה? הרי אם יש לי כבר מוצר קיים, אז לא מספיק לפתוח את החנות וישר להתחיל למכור?
"זאת בדיוק הבעיה  של המון סוחרים מתחילים. הם קופצים למים העמוקים ומנסים למכור את המוצר שלהם מיד. הם לא עושים סקר, לא בודקים מי המתחרים שלהם וככה יוצא שהם משווקים את המוצר בצורה שגויה והם עלולים להפסיד המון כסף. עוד בעיה שאני נתקל בה הרבה, זה ניהול לא נכון של זמן. סוחרים מתחילים משקיעים המון בפרסום בזמן שהם צריכים להשקיע בכלל בניהול מיטבי של הסחורה שלהם. עוד נקודה קריטית, זה שאנשים לא יודעים איך לתפעל כלים אינטרנטיים ואמזון כמו שאתה מבין, זה מערך דיגיטאלי שלם."

לצפייה בקורס "seller secrets" לחץ כאן >>אז איך עושים את זה נכון, מה השלבים?
"תראה. קודם כל אתה צריך להתחייב לתהליך. ואחרי שאתה נכנס לזה ב - 100%, רק אז תפתח את החנות שלך. מעבר לזה, יש באמת המון דגשים שחשוב לדעת כמו איך מגדירים פרופיל סוחר באמזון, איך מקימים מוצר למכירה או מצטרפים למוצר קיים, איך מבצעים הגדרות משלוח, איך פועלים עפ"י מדיניות החזרת מוצרים ועוד מלא דברים… אבל כדי לעשות למתעניינים כמוך חיים קלים יותר, בניתי סדרת סרטונים מיוחדת שמלמדת הכל מהכל על אמזון. ועוד בעברית!"


בתמונה: יגאל ביום צילומים שלו לכבוד המאורע המיוחד של כניסת אמזון לישראל

על מה אתה מדבר יגאל, איזו סדרת סרטונים?
"זאת סדרה שמראה לך שלב אחרי שלב, איך לנצל את ההזדמנות ההיסטורית של חדירת רשת אמזון לישראל, דרך הקמה, ניהול ויצירת רווחים שוטפת בחנות וירטואלית משל עצמך. כל התכנים שאני מציג שם, מתבססים על שיטות שעובדות. שיטות שאני נותן לך ממש  על מגש כסף. אם תהיה רציני,  תעקוב ותפעל אחרי כל השלבים - תוכל גם אתה ליצור לעצמך הכנסה של אלפי שקלים בכל חודש. אם אני עשיתי והצלחתי, גם אתה יכול".

האמת? נשמע מבטיח. יש איזה מקום שאני יכול ללמוד על זה עוד?
"כן. אתה לוחץ כאן, מבצע הרשמה פשוטה [וחינמית] ומקבל גישה מיידית לסדרת הסרטונים שבניתי".
אין בכתבה זו, בחלקה או בשלמותה, כל הבטחה להכנסה ודאית מאמזון. כל הצלחה ביצירת רווח מהקמת חנות וירטואלית, תהא תלויה בכישוריו וביכולותיו של מקים החנות בלבד. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר: [email protected]