שטן או מלאך? כך תציל אמזון ישראל 96% מבעלי החנויות שפושטים רגל בשנה הראשונה

אנחנו נתקלים בשלטים האלה בכל פינה, בכל רחוב ראשי או צדדי, המיקום בכלל לא משנה, שלטים שצועקים מכל עבר: "מכירת חיסול!", "אנחנו סוגרים!", "למכירה", "להשכרה". זה פשוט לא נתפס, בשנת 2018, מתוך 55,000 עסקים חדשים שנפתחו בישראל 45,000 עסקים נסגרו! החלום לפתוח חנות, להיות עסק עצמאי, ולהגשים את החלום של חופש כלכלי, הפך יותר אנשים, למרוששים מאשר לבעלי עסקים ממולחים שלא דואגים לפרנסתם באופן קבוע. כשהחלו להציף את המערכת שמועות על כניסתה של אמזון לישראל, שתציל את בעלי החנויות בישראל מפשיטת רגל, היינו חייבים לבדוק את העניין, כשאנחנו בטוחים שמדובר באחיזת עיניים. אבל אז, נתקלנו ביגאל רז, בתלמידים הנאמנים שלו, ובמה שהם מכנים: "הזדמנות של פעם בחיים".

רז, (36) הוא מומחה למסחר באינטרנט עם התמחות בזירת המסחר "אמזון". הבעלים של מרכז הדרכות פרונטליות ומלווה עסקים ויזמים להצלחה בעולם זה. וכמובן בעל רשת חנויות באמזון מישל עצמו שמגלגלות סכומים יפים. רז הינו בעל ניסיון של יותר מ- 6 שנים ביצירת הכנסות דרך האינטרנט יגאל, אמזון ישראל?
"כן, בחודש אפריל 2019 (ב - 30/4/19 ליתר דיוק) פנתה אמזון העולמית במכתב למוכרים הישראליים המובילים באמזון והזמינה אותם, במכתב אישי, להצטרף לאמזון ישראל. התוכנית תאפשר לסוחר אמזון הותיק, שסוחר באתרי אמזון הבינלאומיים, כדוגמת אמזון ארה"ב, להשתמש בחשבון המוכר שלו ב-Amazon.com כדי למכור ולספק הזמנות ישירות ללקוחות בישראל, באמצעות המלאי שלו בישראל".


בתמונה: מייל הפנייה, של אמזון ישראל, לסוחרי אמזון הוותיקים


ולאחר זמן מה כותרות העיתונים הספידו את הקניונים ואת בעלי החנויות, למשל הכתבה הזו שהופיע ב - The Marker:


מתוך: The Marker

למה הכותרות הספידו את הקניונים?
"תבין, רשתות האופנה הגדולות, כמו קסטרו, רנואר השכילו לעשות זאת והשקיעו בחנויות ה - on-line שלהן, מי שלא עשה זאת, נקלע לחובות כבדים ואף פשט את הרגל, כמו - הוניגמן, יפו תל אביב, mish-mish ו - .celio, בנוסף רשתות בינלאומיות כמו פול אנד בר, 21 Forever  סגרו סניפים, לעומת זאת רשת זארה, בשנת 2018 השתתפה לראשונה בתולדותיה במבצעי ה- Black Friday .


מתוך גלובס 15/2/18

הסיבות שגרמו לכך כמובן הן, המכירות באונליין והרכישות מחו"ל שהפכו זמינות מאוד. מדיניות השמיים הפתוחים גרמה לכך שכמות גדולה יותר של ישראלים יכולה לטוס לחופשה באירופה בזכות טיסות הלואו-קוסט המוזלות, מה שיצר תרבות שלמה של טיולי שופינג. תהליך זה התעצם עד כדי כך שמישראל יוצאים טיולים מאורגנים של 48 שעות לערים זולות כמו ורשה ובודפשט, שמטרתם היחידה היא שופינג.

חשוב שתבין, אנחנו לא לבד עם הבעיה הזו, ניקח את ארה"ב למשל: שם נסגרו מאות בתי כלבו, כגון : Payless shoe Source, רדיושק, Rue 21, וכן רשת הצעצועים המפורסמת Toys R Us, בעיקר בגלל שינוי בהרגלי הצריכה וצמיחת המכירות במרחב הווירטואלי כלומר ב - On Line. הדוגמה האחרונה הגיעה מרשת H&M, שהודיעה לאחרונה על סגירת מאות סניפים בעולם. כך, אחוזים דרמטיים מהמכירות בשוק האופנה בישראל עברו לאתרים בינלאומיים כמו אמזון, אסוס ונקסט, שמציעים מחירים נמוכים יותר, בין היתר, בגלל פטור ממסים ברכישות של עד 75 דולר שמציב תחרות כמעט בלתי אפשרית לרשתות המקומיות."

לצפייה בקורס "seller secrets" לחץ כאן >>

אז אם הרשתות הגדולות פושטות את הרגל, מה אתה מציע לבעלי העסקים הקטנים לעשות?
"אני יודע שזה לא פשוט, אבל בעל עסק פיזי קטן, כמו חנויות בגדים חייב להתחיל לשווק און ליין על מנת להישאר פעיל ולסיים את החודש עם הכנסות גבוהות.

תראה,
בעל חנות פיזית שעדיין מסרב להבין ולהפנים שכל הלקוחות הפוטנציאלים שלו נמצאים באונליין ופחות ופחות באופליין, פשוט יחטוף. אם כל הסטירות שהוא חטף עד עכשיו, לא גרמו לו להבין שהוא חייב להסתגל לשינויים, אז בבוקר שאחרי שאמזון ירימו את קמפיין הפרסום הראשון שלהם בכל פינה בישראל, פשוט, הגסיסה של העסק שלו תהפוך למוות איטי וכואב".


מכת מדינה, מעל 40 אלף עסקים שנסגרים בכל שנה.

תפרט, למה אתה מתכוון?
״כמו באסטרטגיה שלהם בארה“ב, אמזון מעודדים מחירים תחרותיים על מנת לשבור את שוק המוצרים הפיזיים. בישראל חנות בקניון או ברחוב מרכזי, לא באמת יכולה להתחרות עם ההוצאות שלה מול אמזון והסלרים שלה.

על מנת להבין קצת יותר ניתן קצת נתונים על אמזון בכלל:

 • שווי שוק של אמזון 871 מיליארד

 • באמזון יש כ-350 מיליון משתמשים פעילים ביום

 • הישראלים רוכשים בכ-1.2 מיליון שקלים ביום באמזון

 • נכון להיום נרשמו לאמזון מעל 3 מיליארד קונים

 • בעשור האחרון אמזון גדלה ומתרחבת בכ-25% כל שנה

וכמובן כל הנתונים נכונים לשנת 2020 והם כל הזמן עולים.

מניסיון העבר, כל מקום חדש שבו אמזון הקימה מחסנים לוגיסטיים חדשים, עשה קפיצה במכירות של 30-40% בתוך שנתיים בלבד.

בעל עסק פיזי, אם הוא רוצה כמובן להמשיך ולהתקיים בשוק, יהיה חייב לעשות שינוי, וללמוד את רזי המסחר און ליין בכלל ואמזון בפרט. תבין, אמזון הבטיחה הטבות מרקיעות, לסוחרים הראשונים שיצטרפו לאמזון ישראל, כמו מתן עדיפות בקידום המוצרים שלהם לשוק הישראלי, ממשק התחברות בעברית, קנייה בשקלים, אספקה תוך 24 שעות. ובהמשך נראה אספקת מוצרים תוך שעות בלבד באמצעות רחפנים ועוד..

פתיחת אמזון ישראל תכלול מחסנים לוגיסטיים, שירותי לוגיסטיקה של אמזון ומוכרים בינלאומיים שימכרו כאן. השחקנים הישראלים (הגדולים והקטנים) צריכים לפתוח חנות באמזון מוקדם ככל האפשר, אבל יהיה להם קשה פסיכולוגית לעשות את זה.
הם לא מבינים איך אמזון עובדת, ורואים אותה כתחרות במקום לראות אותה כהזדמנות. אמזון היא פלטפורמה שדרכה אפשר למכור את המוצרים שלך בצורה טובה להרבה לקוחות, במחירים תחרותיים, לבנות מוניטין וקהל לקוחות נאמן ועל הדרך לקבל שירותי לוגיסטיקה ושיווק.
כשבעל עסק פיזי, יתגבר על המחסום הפסיכולוגי שלו, ויבין את האפשרויות הגלומות במסחר דרך אמזון, כללי המשחק ישתנו עבורו.״

אז מי הולך להרוויח מהכניסה של אמזון לישראל?
״קודם כל הראשונים שירוויחו הם הסלרים (המוכרים) הישראלים שימהרו לפתוח חנות, ו"לתפוס מקום", ומהצד השני גם הלקוחות המשלמים יהנו.
אמזון יקדמו חנויות של מוכרים ישראלים חדשים וידאגו לייצר חשיפה גדולה ככל הניתן לקונים הישראלים כבר בחודשים הראשונים של הכניסה הרשמית.
אנשים נוספים שהולכים להרוויח מהכניסה לישראל, אלו הם כל נותני השרותים לסלרים באמזון, כמו חברות שילוח נוספות, יצרני קרטונים וחומרי אריזה וכל נותני השירות לעסקים הפועלים במרחב הווירטואלי"

לצפייה בקורס "seller secrets" לחץ כאן >>למי אתה ממליץ להצטרף לחגיגת אמזון ישראל?
"מלבד הסלרים הותיקים באמזון? ואוו בוא נראה יש פה הזדמנות נדירה וחד פעמית שחייבים לנצל ולכן, אני אפרט כמה שיותר:

 • אנשים שרוצים לעשות כסף מהבית.

 • אנשים שרוצים להרוויח ממסחר אונליין מאמזון.

 • למי שרוצה לעבוד מהבית בזמן שלו ובקצב שלו.

 • למי שרוצה למכור באינטרנט מכל מקום בעולם גם לקהל ישראלי וגם קהל בינלאומי.

 • אנשים שמבינים שהאינטרנט זה העתיד ושם הם רוצים לבנות לעצמם נכסים דיגיטלים.

 • אנשים שרוצים לקפוץ על ההזדמנות ההסיטורית.

 • בעלי עסקים שיש ברשותם סוחרות (יבואנים, יצרנים, מפיצים, סוחרים, בעלי חנויות או בסטות, סיטונאים).

 • בעלי עסקים שכבר יש להם פעילות במרחב הווירטואלי.

 • בעלי עסקים שרוצים להגדיל את מחזור המכירות שלהם.

 • בעלי עסקים שרוצים להגיע לקהל חדש ורחב יותר. גם בארץ וגם קהל בינלאומי.

 • בעלי עסקים שרוצים לקוחות קבועים ולקוחות חוזרים.

 • בעלי עסקים שאין להם פעילות אונליין אבל יש להם גישה לסחורה.


יגאל רז עובד מהבית

חשוב לי להבהיר דבר אחד, אין הוקוס פוקוס, וכמו שכולנו יודעים "הכסף לא צומח על העצים", אנחנו צריכים לעבוד עבורו, ללמוד את השיטה והכי חשוב להתמיד.״ֿ

אני באמת רואה שהרבה אנשים יכולים לנצל את ההזדמנות הגדולה שאמזון מביאה לישראל.

תגיד, לאלו שרוצים לא לאחר את הרכבת ושואלים איך מתחילים ללמוד את התחום? מה הצעד הראשון?

"הצעד הראשון (אם אתה מחפש את המסלול המהיר) זה ללמוד מאדם שכבר עוסק בתחום הרבה שנים ומייצר הצלחות, בעל מספר חנויות באמזון והכנסה יציבה של אלפי דולרים בחודש. לצורך כך, הכנתי סדרת סרטונים בחינם שמסבירה את כל הבסיס על העולם הזה. אחר כך, אם תרצה להתקדם לשלב הבא, תמיד אפשר לרכוש קורס מקצועי"

ואם אני צריך מישהו שיחזיק לי את היד בתחילת הדרך?
"אתה צודק לחלוטין, כדי ללמוד את התחום כמו שצריך חובה לתרגל. כל הידע לא שווה כלום אם בפועל לא תדע מה לעשות ברגע האמת - בשביל זה יש לנו צוות של מומחים שעוזרים לבוגרים שלנו בכל שאלה ועניין."


יגאל רז באחת ההרצאות שלו  

אוקיי, שכנעת אותי. מה אני עושה עכשיו?
"תלחץ כאן כדי לצפות בסדרת הסרטונים, תוכל ללמוד כמה דברים חשובים, להתרשם וזה ייתן לך בסיס איתן על התחום. משם כבר תדע אם התחום הזה אכן מתאים לך. ואם כן, הדלתות שלי תמיד פתוחות בפניך. צפייה מהנה. ושיהיה בהצלחה"

לצפייה בקורס "seller secrets" לחץ כאן >> 

אין בכתבה זו, בחלקה או בשלמותה, כל הבטחה להכנסה ודאית מאמזון. כל הצלחה ביצירת רווח מהקמת חנות וירטואלית, תהא תלויה בכישוריו וביכולותיו של מקים החנות בלבד. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר: [email protected]