מה הם הסודות להשבחת נכסים?! והרווחים שהסודות האלו חושפים

אחד האלמנטים המרכזיים בעשייה נדל"נית הוא השבחת הנכס – כאשר נדע כיצד להשביח נכס בצורה נכונה – הנכס שלנו יתייקר משמעותית – וכן הרווחים שלנו מן העסקה יאמירו באופן משמעותי. כאשר הרצון הוא למכור נכס – המכירה תהיה קלה יותר, מהירה יותר והכי חשוב – נוכל לגבות מחיר גבוה יותר ללא פשרה. ראשית, טרם נתקדם לתהליך השבחת הנכס, עלינו להבין את סטנדרט הנכסים של אוכלוסיית האיזור. יש להיזהר ממצב שבו אנו משביחים נכס "יתר על המידה" , אנו עלולים שלא לקבל תמורה מלאה על עלות ההשבחה, ואף להפסיד מעסקה כזו.

מהו כלל הזהב להשבחת הנכס?!
אנו משביחים נכס על מנת למכור אותו , אנחנו לא הולכים לגור בנכס. חשוב מאוד שההשבחה תהיה בהתאם לסגנונה וטעמה של האוכלוסייה המקומית. שנית, יש לבצע סיור בנכסים שכבר עברו השבחה בכדי שנוכל להבין במדויק את סוג ההשבחה שידרש לבצע בנכס שלנו. למשל, במידה ובכל הנכסים ישנו ריצוף של פרקט - אל תניחו ריצוף.

לפרטים נוספים על עסקת נדלן בחודשים הקרובים השאירו פרטים כאן >>


עניין נוסף - 
עדיף וכדאי יותר לחדש מוצרים/רהיטים בנכס.  במקום להחליף דלת פלדלת ישנה ומוזנחת ניתן למשל לשים טפט חדש. במידה ומטבח במצב טוב - ניתן לצבוע את הארונות ולהחליף רק את  הידיות, לדוגמא. מספיק לנו שהדברים ייראו למראית-עין איכותיים וטובים, וזה כבר עושה את ההבדל הגדול, הרבה יותר מאשר רכישת מוצרים חדשים.

בדומה לגישת חידוש דברים קיימים, ניתן גם לרכוש דברים בשוק יד שנייה.  

לעיתים אנשים חוששים ממוצרים יד-שנייה , האיכות אוטומטית היא פחות טובה.  לדוגמא – ניתן להשתמש בריצוף שנמכר יד שנייה! לעיתים, אנשים טועים ורוכשים כמות גדולה של קרמיקה/פרקט וניתן לרכוש מהם ריצוף חדש מהניילונים.

גורם נוסף אשר תורם לעליית ערך בהשבחת נכסים הוא השטח הציבורי.  לעיתים כאשר אנשים משביחים את נכסיהם הם שוכחים או מתעלמים מנראות הבניין וסביבתו. ישנם מקרים רבים בהם  השבחה מינימלית של הבניין יכולה לתת לרוכש פוטנציאלי את החותמת הסופית שאכן כדאי לרכוש את הנכס. ניתן להוסיף מפיץ ריח ללובי  או למשל לצבוע את חדר המדרגות עם הצבע שנותר מצביעת הדירה.

לפרטים נוספים על עסקת נדלן בחודשים הקרובים השאירו פרטים כאן >>


כלל הזהב - תשקיעו מינימום כדי שייראה כמו מקסימום!

באותו רגע שאתם תתחילו ביישום  את הדברים הקטנים האלו, אתם תגלו שכל שקל שהשקעתם בהשבחת הנכס שלהם יחזור עם רווח מקסימלי ונאה מאוד! חברים – צאו להשביח נכסים!